Ірина Геращенко: країни світу масово проводять вакцинацію своїх громадян, і тільки в Україні на це виділені копійки

Для уряду Зеленського вакцинація громадян, на жаль, не є пріоритетом. Так, в бюджеті на наступний рік на це передбачено лише 2,5 млрд грн замість необхідних 15 млрд грн. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у мережі Facebook

«Головні новини світових ЗМІ – широка кампанія вакцинації. Країни інформують своїх громадян, яку саме вакцину закуплено і чому саме її, всі визначилися з пріоритетними соціальними групами для першочергового щеплення – літні люди, медики, сфера обслуговування. Тим часом в Україні катастрофічно впала кількість тестів, а значить – і статистика захворювань», – зауважила народна депутатка.  

«Замість обіцяних 75 тисяч тестів на день проводяться лише 12,5 тисяч, й це разом з комерційними, безкоштовних ще менше. В людей просто немає грошей на тести, їх перестали робити для виявлення ланцюжка. Й навіть коли є симптоми, хворі просто слухають порад лікарів, витрачають гроші на дорогі медикаменти і заощаджують на тестах, бо зробити тест на родину – це 6000 грн. Лікарі масово звільняються, бо рік працювати на межі, за копійки, вислуховуючи брехню влади про 300% надбавки і страховки не кожен погодиться», – підкреслила Ірина Геращенко.  

Вона наголосила, що уряд Зеленського в бюджеті на наступний рік передбачив мізерні кошти на вакцинацію населення.  

«Влада провалила кампанію тестування, підтримки медиків і вакцинації. Ми не знаємо, коли і яку вакцину вдасться отримати Україні. І в якій кількості. І кого вакцинують першочергово (точно буде поліція, інші – не точно). В бюджеті на наступний рік на вакцинацію передбачено лише 2,5 млрд грн, хоч, за найскромнішими підрахунками, мало бути 15», – зауважила вона.

Також народна депутатка наголосила, що цинічно звинувачувати медиків в непатріотичності, і при цьому не забезпечити їм гідну оплату праці та страховку.    

«Деякі бовдури вже говорять про «непатріотичність» медиків, які виїжджають у Польщу. Непатріотично – знущатися з медиків, брехати, не забезпечити нормальними зарплатами на тлі зростань зарплат прокурорів і повернення захмарних виплат наглядовим радам (без жодних вимог до прибутковості держкомпаній)», – акцентувала Геращенко.    

«Боюся, безвиїзд може бути надовго. Але ж Зеленський обіцяв під час своєї веселої інавгураційної промови, що він поверне всіх додому. Правда, забув сказати, як саме», – іронізує Ірина Геращенко.