Сергій Таран про останні рейтинги КМІС: неважко припустити, що замовником версії з лідерством ОПЗЖ є сама ОПЗЖ

Ймовірним замовником останньої версії соціології від КМІС, де лідирує ОПЗЖ, є сама партія ОПЖЗ. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише депутат Київради від партії «Європейська Солідарність», доктор політології Сергій Таран.

«КМІС видав дивовижне соціологічне опитування, яке суперечить не лише опитуванням інших соціологічних структур, а й опитуванню самого КМІС. Лише у понеділок на прес-конференції директор Київського міжнародного інституту соціології Паніотто заявив, що три політичні сили є лідерами громадської думки і їхні рейтинги різняться у межах похибки. Дослівно – «Можна сказати точно, що лідерами партійних рейтингів є три партії – ОПЗЖ, «Слуга народу» і «Європейська Солідарність». Але пройшло лише два дні, і цей самий КМІС видає іншу інтерпретацію своїх же досліджень, які «виявили», що рейтинг ОПЗЖ космічно злетів вгору до23,1%, а «ЄС» чомусь «впав» до 14,1%», – зауважив Таран.

«Що такого мало статися за ці два дні, аби уподобання так різко змінилися, і де ділася різниця «у межах похибки»? Очевидно, що йдеться про явну маніпуляцію, коли недобросовісні соціологи для різних замовників дають різні результати своїх же «досліджень». Неважко припустити, що замовником версії з лідером ОПЗЖ є сама ОПЗЖ», – вважає політолог.

«Шкода лише, що фейкове дослідження процитували не лише медведчуківські ЗМІ. На жаль, брак критичного мислення у деяких журналістів сприяють тому, що фейкові соцдослідження стають розповсюдженою практикою українського медіапростору», – наголосив Таран.

«Як протилежний приклад наявності такого правильного критичного мислення можу навести розслідування ЛІГА, яке виявило, що ОПЗЖ ніяк не є найрейтинговішою партією для українців», – нагадав він.

«Додам лише, що найкращою перевіркою суспільних настроїв є вибори. І за результатами місцевих виборів «Європейська Солідарність» більш ніж удвічі покращила свій результат у порівнянні з парламентськими виборами. Це – накращий показник посилення електоральних позицій серед усіх парламентських партій», – резюмує Сергій Таран.