Порошенко про п’яту річницю ЗВТ з Євросоюзом: економічна інтеграція – це шлях до членства України в ЄС

Запуск поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Євросоюзом 5 років тому дав старт новій ері торговельних відносин України та ЄС. Про це в річницю ЗВТ пише п’ятий Президент, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко у Facebook.

«Ця подія назавжди змінила українську зовнішньоекономічну політику та відкрила якісно нові безмежні можливості для національних експортерів та іноземних інвестицій», – наголошує Порошенко.

Він нагадав, що п’ять років тому в Україні багато скептиків та популістів переконували, що нічого не вийде, а ЗВТ з ЄС — провалиться.

«У відповідь на цей історичний крок нашої держави російський агресор посилив економічну блокаду наших традиційних ринків на сході, щоб дискредитувати наш курс на економічну інтеграцію з ЄС, довести, що єдиний правильний вибір України — це російські тенета, російське стойло», – зазначає Порошенко.

П’ятий Презилент констатує, що сьогодні вже близько 40% загального обсягу торгівлі України належить європейському напрямку.

«За 5 років ми збільшили обсяг торгівлі з ЄС приблизно на 60%. Україна впевнено входить до першої двадцятки торговельних партнерів Євросоюзу та до п’ятірки найбільших експортерів аграрної продукції в ЄС. І ми продовжимо цей шлях успіху», – впевнений лідер «Європейської Солідарності».

«Економічна інтеграція — це шлях до досягнення критеріїв членства та до практичного вирішення питання про вступ України до Європейського Союзу — гарантії нашої незалежності, суверенітету, добробуту та безпеки», – резюмує Петро Порошенко.