Володимир Ар’єв: для цієї влади ковід – золота жила, на якій вона наживається

Щоб уникнути спекуляцій на процесі вакцинації від ковіду, влада мала б ухвалити спеціальний закон. Про це на сторінці у Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв. Однак можновладці не зацікавлені у прозорих процедурах, оскільки йдеться про їхні надприбутки – переконаний депутат. 

«Для цієї влади ковід – клондайк, золота жила. Людям трагедія, слугам прибуток. Спочатку тирили на дорогах – під прикриттям фонду боротьби з коронавірусом дерибанили на «Великому Крадівництві». Тепер настала черга вакцин», – пише Ар’єв. 

Він прокоментував заяву керівника ДП «Медичні закупівлі» Арсена Жумаділова про те, що чере втручання керівництва МОЗ у процес закупівлі вакцин ціна на них буде для України вищою. 

«Питання життя і мільярдів гривень. Останні явно розпилять: керівник Державного підприємства «Медзакупівлі» заявив, що міністр охорони здоров‘я Степанов за наказом прем‘єра сам вирішив, хто буде завозити в Україну вакцину. Процедура? Конкурси? Прозоре визначення постачальника? Тут серйозний куш намалювався, всім слугам вистачить», – пише Ар’єв. 

«Тому у владі не захотіли навіть чути про спеціальний закон щодо ковід-вакцинації, яка є питанням національної безпеки. Закон, який я пропонував спільно розробити, мав би визначити чіткі правила реєстрації (вона станом на середину грудня навіть не розпочалась!), визначення постачальників, розмитнення, особливостей дистрибуції, розподілу по регіонам і ціноутворення, пріоритетів вакцинування тощо. Не буде закона. Все буде вручну. А коли вручну, то до рук липне. Зате потім знову діткам-акторам по 500 гривень за відосик роздадуть. З вкрадених мільярдів на здоров‘ї і житті», – резюмує депутат.