Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» вимагає проведення позачергової сесії, щоб ухвалити збільшення субсидій в Держбюджеті

«Європейська Солідарність» вимагає провести позачергову сесію парламенту і ухвалити законопроект, який збільшує у бюджеті витрати на субсидії та запобігає спробам повернення України до російської газової кабали.

Про це написала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Ми за ринок газу, який дає споживачу право вибору. І мав би здешевити ціну на енергоносії і покращити послуги. Й, звичайно, держава повинна мати механізм підтримки найнезахищеніших – через субсидії. Але в часи Зеленського, коли влада дбає лише про олігархів, а не про народ, вийшло навпаки. На фоні безпрецедентного зростання цін на тарифи – безпрецедентне зниження видатків на субсидії в бюджеті-2021», – зауважила народна депутатка.

Також вона нагадала які політичні сили голосували за цей бюджет: «Окрім «Слуг» за цю ганьбу, на жаль, голосували групи «Довіра», «За майбутнє» і «Батьківщина».

«Європейська Солідарність» попереджала про неприпустимість скорочення видатків на субсидії (в бюджеті 2021 порівняно до 2020 року зменшено майже на 8 відсотків, не враховано зростання цін, інфляційні процеси і фактично заморожені зарплати і пенсії)», -наголосила співголова фракції.

«Я дякую нашій економічній команді, зокрема Ніні Южаніній, Володимиру Омеляну, Ростиславу Павленко, які вчергове протягують руку допомоги недолугій і непрофесійній владі. За нашими розрахунками, необхідно збільшити видатки на субсидії на 7 мільярдів гривень. Гроші на це є, якщо прибрати в бюджеті всі лобістські хотєлки», – написала народна депутатка.

«Сьогодні «Європейська Солідарність» зареєструвала законопроект – зміни до бюджету, де пропонуємо спрямувати додаткові 7 млрд на субсидії. Ми будемо вимагати від керівництва ВР негайно зібрати позачергову сесію і прийняти ці зміни. Сподіваюся, інші фракції нас підтримають. Інакше – є великі загрози втратити ринок газу, повернутися до корупційних схем в секторі, до російської газової кабали. Олігархи, на яких працюють «Слуги», щодня отримують надприбутки від зростання цін на енергоносії. Платить за все це народ», – резюмувала співголова фракції «Європейська Солідарність».