Роман Сущенко: завдяки встановленому депутатом «Європейської Солідарності» відеоспостереженню затримано вандала, який спаплюжив Меморіал героям АТО

Правоохоронці розшукали вандала, який спаплюжив Меморіал героям АТО в Умані завдяки камерам відеоспостереження «Безпечне місто», встановлення яких ініціював депутат Уманської міської ради від «Європейської Солідарності» Сергій Кисляк.

Про це написав перший заступник голови Черкаської обласної ради, керівник ТОП «Європейська Солідарність» Роман Сущенко на своїй сторінці в соціальній мереж Facebook.

«Вандалом виявився 32-річний місцевий житель. Знайти зловмисника допомогло відео з камер спостереження. Це яскравий приклад, що доводить необхідність обладнання системою відеоспостереження «Безпечне місто» найбільш людних місць для особливої уваги місцевих громад не лише Черкащини, а й всієї України. Вочевидь відеоматеріали допоможуть попередити злочини та сприятимуть розшуку «по гарячим слідам» правопорушників», – написав Сущенко.

Він сподівається, що результати досудового розслідування дадуть можливість з’ясувати обставини акту вандалізму, мотиви зловмисника та надати необхідні докази, а суд встановить вину та міру покарання для порушника.

«Дякуємо колегам «Європейської Солідарності» за активну позицію та ініціативу із встановлення камер відеоспостереження «Безпечне місто» біля Меморіалу. Це стало можливим завдяки зусиллям Сергія Кисляка, депутата Уманської міської ради від «Європейської Солідарності», – наголосив перший заступник голови Черкаської обласної ради.

Черкаська територіальна організація політичної партії «Європейська Солідарність» закликає правоохоронців, патріотів та небайдужих громадян бути пильними, а місцеві громади поважно ставитися до пам’яті загиблих захисників України.

«З 2019 року в Україні встановлено кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених на честь осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки, оборонній відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганських областях, учасників Революції Гідності та борців за незалежність України у ХХ столітті», – нагадав Сущенко.