Володимир Ар’єв про делегацію в ПАРЄ: це не майданчик для гри престолів, не можна руйнувати єдність української позиції

Колишній очільник української делегації в ПАРЄ, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв закликав колег з нинішнього складу делегації не руйнувати міжпартійну єдність через амбіції і колотнечу всередині фракції монобільшості. На його переконання, це шкодить національним інтересам держави.

«Боляче читати про те, що відбувається зараз в українській делегації в ПАРЄ. Мені як тодішньому керівникові, якому вдалося тримати міжпартійні сили єдиними, це боляче особливо. Нам від самого початку було непросто, але зовнішні виклики мотивували», – згадує Ар’єв.

«Очолювати складний і зірковий колектив теж виклик, але наша делегація, про яку навіть ЗМІ писали з гордістю (що взагалі буває нечасто) довела свою мегаефективність. Утримання санкцій проти російської делегації протягом 5 років попри шалений опір крайнього лівого і ультраправого лоббі, та й помірковані делегати певних західноєвропейських країн були часто схильні до пробачення агресора, – далося нелегко, але вдалося», – пише Володимир Ар’єв.

«Ми викинули з посади дискредитованого проросійського президента ПАРЄ. Вперше в історії цієї організації. Ми провели десятки унікальних рішень. Всього не перерахуєш. Наприкінці проти нас, тоді вже кинутих президентом Зеленським, вирушили всі можливі дипломатичні сили проросійського лоббі, але нам вдалося дати такий бій, який там запам‘ятають надовго і про який, із засудженням некрасивих дій ПАРЄ, написали провідні світові ЗМІ», – констатує екс-керівник делегації.

Ар’єв подякував усім членам делегації від парламенту восьмого скликання. «Нам багато що вдалося саме завдяки ЄДНОСТІ. І я ще раз хочу подякувати всім, хто у 2015-2019 працював на результат. Хотілося би, щоб внутрішню єдність, яка вперше була закладена нашою делегацією в ПАРЄ, слуги не зруйнували через колотнечу і амбіції всередині монобільшості. Це не майданчик для гри престолів», – резюмує Володимир Ар’єв.