Ірина Геращенко: ми є свідками спецоперації з повернення України в енергетичну кабалу Кремля

Заяви чинної влади про закупівлі газу в Росії говорять про їхні наміри повернути Україну в енергетичну залежність від Російської Федерації. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в мережі Фейсбук. 

«На вулиці – омріяний сніговий рай, який нагадує, що зима існує і вона буває прекрасною. Ще кілька років тому Росія завжди використовувала зиму для нарощування політичного тиску на Україну, тримаючи газовий вентиль і трубу як засіб впливу, примушення до «братської любові», упокорення. Ми надто дорого заплатили за нашу незалежність, і поки золоті хлопчики з «Нафтогазу» отримували непогані гонорари за свою геніальність, українські воїни платили своїм життям і здоров’ям, відстоюючи нашу територію. А ми, політики, зробили все можливе для енергетичної незалежності від Росії, відмовилися від російських енергоносіїв. В тому числі ціною рейтингів та іміджевих втрат, бо олігархат не прощає втрату надприбутків», – написала народна депутатка.  

«Тривожним сигналом на нараді в керівництва парламенту, яка відбулася за участі прем’єра і в.о. міністра енергетики цього тижня, стали розмови, що, мовляв, Україна і так закупає російський газ, але реверсно, від європейських постачальників, і тому дорожче на 30%, а зараз, мовляв, головне – ціна і зробити газ дешевшим.

Потім – раптова зустріч радників нормандського формату, яка до того кілька місяців блокувалася РФ. І сигнали, що говорили там не так про Донбас, як про газ.

І тепер от – вже відверта заява вчорашнього «переможця в Стокгольмському арбітражі» пана Вітренка про експорт російського газу від незалежних російських компаній. Це що за маячня і на кого вона розрахована? В РФ двірники ЖЕКів залежні від Кремля. Які незалежні газові компанії?», – наголосила Ірина Геращенко.  

Представниця «Європейської Солідарності» зауважила: «Ми всі є свідками спецоперації повернення України в залежність від РФ, в тому числі енергетичну. Почалося все з поправки Геруса, якою дозволили закупівлі російської електроенергії, зараз, не заради народу, а олігархату, заводам яких в першу чергу потрібен дешеві російські енергоносії, нас знову підсаджують на газову російську голку. Можливо, для цього і тарифи підняли – аби легше провести спецоперацію, в традиціях серіалу, з криками про народ. Слуги Кремля сьогодні при владі. Вже й не шифруються». 

Ірина Геращенко зазначила, що доганяти РФ в міжнародних судах – починаючи від Стокгольмського арбітражу і Міжнародного суду ООН в Гаазі, закінчуючи ЄСПЛ і Гамбурзьким морським трибуналом – була стратегія  політичної команди «Європейської Солідарності».

«Позови готували урядові команди, директиви на це виписував президент Порошенко. Й дуже прикро бачити, що декому все одно де здобувати результат – чи в стокгольмському арбітражі, чи в підписанні контрактів з «незалежними російськими газовими компаніями», аби тільки був гонорар. Серед людей з блискучою освітою і чудовими менеджерськими якостями теж є безпринципні пристосуванці. Без ідеології. Шкода», – зауважила народна депутатка.  

«Закупівлі газу в РФ – це червона лінія. Переступати яку не варто», – резюмувала Ірина Геращенко.