«Європейська Солідарність» у Харкові: у нашому місті не може бути проспекта Жукова, вимагаємо дотримання закону про декомунізацію

У Харкові біля Другого апеляційного адміністративного суду відбулась акція проти чергових спроб міської влади повернути проспекту Петра Григоренка ім’я кривавого маршала Жукова. Про це повідомила пресслужба Харківської територіальної організації партії «Європейська Солідарність».

«Є закон про декомунізацію, його потрібно виконувати, як і всі закони українські. На жаль, у Харові цей закон став розмінною монетою для міської влади, яка намагається зібрати свій електорат. Сподіваємося, що суд цього дня буде на стороні закону», – виступив депутат Харківської обласної ради від «ЄС» Анатолій Козловський.

Крім цього, Харківська територіальна організація подала клопотання про залучення третьої особою у справі, адже захист декомунізації, проведеної за часів президентства Порошенка, є важливою задачою для партії.

«Черговий раз ми збираємося біля цього суду, щоб відстояти здобутки декомунізації. Жуков потрапив під цей закон насамперед, і тому що він був представником на той час керівного органу Комуністичної партії», – зауважує депутат Харківської міської ради від «ЄС» Ігор Ісаєнко.

«Я хочу сказати, що й назва підбиралася дуже ретельно. Петро Григоренко – це також чинний генерал був на той час. Петро Григоренко – людина, яка відстоювала кримських татар. Це історична постать», – наголосив він.

Другий апеляційний адміністративний суд переніс слухання справи, тому акція протесту продовжиться, як тільки стане відомою наступна дата судового засідання. Харків’яни неодноразово влаштовували протести проти спроб «п’ятої колони» протягти комунізацію в регіоні. Через значний резонанс на засіданні неодноразово були присутні представники громадських організацій, політичних партій, небайдужі громадяни.