Олексій Гончаренко: При Зеленському притік прямих іноземних інвестицій зменшився у 20 разів

За часів Порошенка Україні вдалось повернути довіру інвесторів і в 15 разів збільшити притік інвестицій у 2018 -2019 роках. Зеленський зі своїми дилетантами в уряді зменшив прямі інвестиції у 20 разів – про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко написав на своїй сторінці в мережі Facebook

«В першому кварталі 2020 року зафіксовано чистий відплив за прямими іноземними інвестиціями у розмірі $1,5 млрд. Це зумовлено вилученням реінвестованих доходів реального сектору», – акцентував політик. 

«Згідно доповіді НБУ «Про стан платіжного балансу в ІІІ кварталі 2020 року» чистий відплив за прямими іноземними інвестиціями становив 95 млн дол. США (у тому числі від’ємні реінвестовані доходи оцінено в 117 млн дол. США). За відповідний період 2019 року чистий приплив становив 2.0 млрд дол. США (із них 1.4 млрд дол. США – реінвестування доходів). Обсяги інвестицій в акціонерний капітал (крім реінвестування доходів) скоротилися до 4 млн дол. США порівняно з 122 млн дол. США у ІІІ кварталі 2019 року, чисті залучення за кредитами прямого інвестора зменшилися до 193 млн дол. США порівняно з 449 млн дол. США за відповідний період 2019 року. Скрізь падіння, збитки та мінусові показники», – зауважив Олексій Гончаренко.

Також народний депутат підкреслив, що  за результатами опитування Європейської бізнес-асоціації генеральних директорів компаній, індекс інвестиційної привабливості України безпрецедентно знизився у другому півріччі 2020 року.

«Несприятливим визнали інвестиційний клімат в Україні 78% опитаних. На думку підприємців, таке падіння сталося через кризу судової влади та відсутність верховенства права, провальну боротьбу з корупцією та вплив тіньової економіки, через введення обмежувальних заходів, нестабільність податкового законодавства, ситуацію навколо Конституційного суду тощо», – констатував він.

Олексій Гончаренко підкреслив, що притік прямих іноземних інвестицій в першу чергу залежить від рівня довіри інвестора до економічної політики, яку реалізує влада.

«Якщо при уряді Порошенка вдалось повернути довіру інвесторів та в 15 разів збільшити притік інвестицій в 2018 -2019 роках, то Зеленський зі своїми дилетантами цей іспит провалив – падіння відбулося у 20 разів», – зауважив народний депутат.

«Слуги народу» постійно виправдовують свої помилки коронакризою, але пандемія тут ні до чого, наголошує представник «Європейської Солідарності».   

«За даними UNCTAD в першій половині 2020 року падіння прямих іноземних інвестицій у світі складало 49%. Тобто це скорочення в 2 рази. В Україні ж цей показник – вдесятеро більший. Тут уже очевидно, що справа в непрофесіоналізмі та нехтуванні довірою міжнародних партнерів. І це вже не смішно», – підкреслив Олексій Гончаренко.