Рішення ЄСПЛ щодо Майдану руйнує пропаганду поплічників Януковича, яких зараз повертає у владу Зеленський – Олексій Гончаренко

Рішення Європейського суду з прав людину дало чітку відповідь, що на Майдані взимку 2014 відбулося насильство з боку режиму Януковича проти мирних людей. Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко заявив у своєму відеоблозі.    

«Сьогодні вийшов прес-реліз і рішення Європейського суду з прав людини по низці справ, де активісти Революції Гідності зверталися до ЄСПЛ стосовно того, що вони зазнали знущань, переслідувань під час Революції Гідності від правоохоронної системи часів Януковича. І нарешті ЄСПЛ – інституція, яка довго приймає рішення, ухвалила рішення. І це рішення, яке однозначно каже про те, що протестувальники мали мирні плани, що протест мав мирний характер, що брутальне використання сили і насильства проти протестувальників привело до ескалації ситуації взимку 2014 року у Києві», – констатував народний депутат.   

Політик підкреслив, що в рішенні Європейського суду з прав людину чітко зазначено, що для переслідування протестувальників використовувались і поліцейські, і бойовики-тітушки.     

«Держава використовувала спецпризначенців, поліцейських і недержавних агентів – тітушок (саме так вони і пишуть в рішенні ЄСПЛ) для переслідування протестувальників і, в тому числі, їхніх вбивств. Це ставить хрест на всіх розмовах, які так люблять проводити ці «беглецы в Москву» – Янукович і його поплічники. І ті канали пропаганди, політичні сили у вигляді п’ятої колони ОПЗЖ та інші, які працюють в Україні, розповідаючи про «державний переворот», про «напад громадян на державу», – зауважив він.  

«ЄСПЛ – це найвища інституція, яка бореться за права людини на європейському континенті, і яка ніяк не заангажована українською владою. Тим більше, що майданівської влади сьогодні немає в Україні. А ми бачимо серед людей Зеленського таких, як Татаров, який працював в правоохоронній системі і займався переслідуванням активістів, учасників Революції Гідності. Отже ніяким чином влада не може вплинути на рішення ЄСПЛ. А ЄСПЛ чітко поставив крапку, сказавши, що те, що відбувалося тоді, це було насильство держави проти людей, що змусило людей перейти до інших форм протесту аніж той, який вони відразу планували – мирний протест», – наголосив Олексій Гончаренко.

«Це дуже важливе рішення. Це сильний удар по російській пропаганді, яка досі продовжує розганяти історію про «державний переворот» в України 2014 року. Це відповідь ЄСПЛ про те, що насправді відбувалося взимку 2014 року в Україні. Ми цю відповідь знали, але сьогодні цю відповідь почув увесь світ», – резюмував Олексій Гончаренко.