Україна має оскаржити повноваження делегації Росії в ПАРЄ – Олексій Гончаренко

Росія не виконує резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи, тому українська делегація має порушити питання про припинення повноважень делегації РФ. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», член постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи Олексій Гончаренко.

«Як представник «Європейської Солідарності» з понеділка буду працювати на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка пройде вперше за рік», – зазначив він. Депутат нагадав, що через карантинні заходи, пов’язані із епідемією коронавірусу у світі, остання сесія Парламентської Асамблеї була в січні 2020 року.

Олексій Гончаренко наголосив, що в порядку денному сесії ПАРЄ неодмінно має бути питання щодо відповідальності Російської Федерації за невиконання рішень Парламентської Асамблеї.

Він підкреслив: «Росія продовжує брутально себе поводити на міжнародній арені, демонструє вбивство політичних опонентів, використовуючи заборонену хімічну зброю, демонструє нехтування всіма принципами і нормами міжнародного права, не виконує резолюції щодо України і продовжує свою агресію проти нашої держави. В цих умовах, я думаю, ми маємо обов’язково поставити питання і ми будемо це робити – я особисто це обов’язково буду робити – щодо оскарження повноважень російської делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи».

Олексій Гончаренко пояснив, що процедури роботи Парламентської Асамблеї передбачають механізм «challenge of credentials» (оскарження повноважень).

«І ми будемо його використовувати. Це принципова позиція. Я сподіваюсь, що українська делегація – якщо не вся, розуміючи, що там є представники ОПЗЖ – то її більшість підтримає саме такий підхід. І ми разом з нашими колегами з інших країн будемо це робити», – зазначив він.

Депутат також повідомив, що сьогодні має відбутися онлайн конференція за участі представників балтійський країн, Грузії, де обговорять оскарження повноважень російської делегації у ПАРЄ.

Він підкреслив, що ПАРЄ стала першим міжнародним майданчиком, де на Росію були накладені санкції, які тривали до літа 2019 року – весь період перебування при владі команди «Європейської Солідарності», яка відстоювала ці позиції, в тому числі і у Страсбурзі.

«Влітку 2019 року, на жаль, ці санкції були зняті, і Російська Федерація повернулася до повноцінної роботи в складі ПАРЄ. Таким чином агресор, який не виконав жодного рішення ПАРЄ щодо деокупації Криму, щодо припинення окупації частини Донбасу, щодо припинення порушень прав людини на території як України, так і на власній території, і багато інших резолюцій ПАРЄ, фактично без жодної відповідальності повернувся до роботи на цьому важливому міжнародному майданчику», – зауважив депутат.

Олексій Гончаренко нагадав, що режим Путіна змінив конституцію РФ і встановив примат російського законодавства над міжнародним: «Фактично Росія може не виконувати рішення Європейського суду з прав людини, який є невід’ємною частиною Ради Європи, таким же органом РЄ як і Парламентська асамблея Ради Європи».

Депутат також підкреслив, що іншим фактором для обмеження представництва росіян на міжнародних майданчиках ПАРЄ є справа опозиціонера Олексія Навального. «Весь світ побачив, що Путін планував убивство опозиціонера і свого опонента Олексія Навального. А коли це не вийшло, то зараз Навальний просто заарештований, всупереч знову ж таки рішенню ЄСПЛ по справі, де суд вже визнав переслідування Навального політично вмотивованими», – сказав він.

Представник «Європейської Солідарності» підкреслив, що заяви Олексія Навального щодо Криму неприпустимі.

«Але в даному випадку це не має значення, тому що те, що ослаблює Путіна – те підсилює Україну. І, безумовно, ми маємо боротися за права людини, де б це не було. Тому що це наші цінності і ми маємо їх відстоювати. І сьогодні у справі Навального ми маємо стояти разом з усім цивілізованим світом, який засуджує дії путінського режиму», – зазначив депутат.