Олексій Гончаренко: наші європейські партнери у шоці від того, що Україна знову купує енергоносії в Росії

Європейські партнери обурюються тим, що влада України повертається до енергетичної співпраці з Росією. Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко. Він зазначив, що прямі поставки російського газу в Україну, які намагаються протягнути під приводом зниження тарифів, – це червона лінія для нинішньої влади.  

«Ми під цією газовою анестезією втратили  Крим, половину Донбасу. І коли знову нам приходять  ці чарівники і кажуть «беріть дешевий російський газ»… Ми вже взяли дешеву російську електроенергію минулого року – мільярд кіловат/годин закупили в Росії, при тому що наші шахтарі втратили роботу, наші енергетики втратили роботу», – нагадав Гончаренко. 

«Сьогодні держава бере дешеву електроенергію з  Білоруської атомної електростанції. Я сьогодні говорив зі своїм колегою, головою комітету з питань міжнародних справ Сейму Литви. Він каже: «Ми завжди підтримуємо Україну, але ми відмовляємося сьогодні від електроенергії, від білоруської АЕС, яка у нас на кордоні, і ви починаєте її купувати», – зазначив Олексій Гончаренко. 

«Я  говорив з послом однієї з ключових європейських країн в Україні. Він каже: «Як ви хочете, щоб ми вводили санкції проти Росії, продовжували, а самі збираєтеся знову купувати російський газ?» Ні в якому разі, це червона лінія. Ми досягли цієї енергетичної незалежності і ми чудово знаємо, що Росія потім за цей дешевий газ вимагає флот, півострів, область і 13 тис людей загиблих», – наголосив депутат.