Порошенко закликав владу припинити корупційні схеми енергопостачання з Білорусі та Росії

Енергетична безпека держави поряд із подоланням наслідків пандемії коронавірусу – це стратегічний виклик, який постав перед Україною у 2021 році. Про це під час погоджувальної ради заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він закликав владу гарантувати, що Україна не буде купувати газ в країни-агресора.

Порошенко також вимагає припинити корупційні схеми постачання електроенергії з Білорусі і Росії і наголошує на необхідності збільшити в бюджеті обсяг коштів на субсидії.

«Ще одне питання – це питання тарифів, енергетичної безпеки. Ми дійсно хотіли би почути запевнення прем’єр-міністра, що ми не будемо купувати газ в Росії, що ми не будемо купувати через корупційні схеми електроенергію від Білорусі і Росії. І що ми збільшимо субсидії та розглянемо законопроекти, які внесла «Європейська Солідарність» на розгляд в порядку денному на цьому тижні», – зазначив Петро Порошенко.

Як відомо, фракція «Європейська Солідарність» пропонує внести зміни до Державного бюджету на 2021 рік і збільшити витрати на субсидії на 7 млрд грн за рахунок скорочення фінансування Офісу Зеленського та силовиків. Також «Європейська Солідарність» у Верховній Раді України внесла проект Постанови, якою пропонує повернути пільгову норму до 100 кВт/год і заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.