«Європейська Солідарність» пропонує чіткий план державної вакцинації проти коронавірусу – Артур Герасимов

«Європейська Солідарність» розробила чіткий план вакцинації населення і дій держави, на відміну від уряду Зеленського, який демонструє тотальну бездіяльність. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в ефірі ток-шоу «Свобода слова» ICTV.

«Питання не тільки у вакцинації, питання у стратегії. «Європейська Солідарність», розуміючи процеси, дивлячись, що відбувається у Кабінеті міністрів, чітко запропонувала шляхи», – сказав він.

За його словам, в першу чергу необхідно провести тотальне тестування. Він зауважив, що ті, хто перехворів і має високий рівень антитіл в крові, ймовірно не потребують вакцинації. Другим важливим кроком є вакцинація тих, кому потрібно. «Якщо підходити дуже ретельно до розрахунків – до вересня ми маємо повну змогу всіх вакцинувати», – переконаний співголова фракції.

«Третє питання – це кримінальна відповідальність за порушення черги отримання вакцини. Ви подивіться, що відбувається, подивіться розслідування журналістів, коли можновладці тишком-нишком отримують вакцину. Четверте – це кримінальна відповідальність за передачу державної вакцини приватним структурам», – розповів Герасимов.

«Наступний пункт – це обмеження цін на вакцину», – сказав депутат. Він пояснив, що зараз діють міждержавні угоди на закупівлю вакцини, але коли купувати її зможуть також і приватні структури, потрібно зробити так, щоб не сталося так само як з тестами, коли люди викладали великі гроші за це.

«І два останніх пункти – це переговори з Європейським Союзом відносно антиковідного паспорта, щоб люди, які вакцинувалися могли подорожувати світом. І повна прозорість процесу, щоб кожна людина в країні знала коли вона буде вакцинуватись», – зазначив депутат.

Герасимов також зазначив, що під час включення прем’єра Шмигаля в ефірі ток-шоу повідомив про намір закупити 30 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. «Якщо ви знаєте, що дві вакцини на людину, то це 15 мільйонів людей. А коли йому задали питання, скільки людей буде вакциновано, він промовчав. То коли він був щирий? Коли говорив про ці контракти чи коли говорив про кількість людей?» – зауважив депутат.