Депутати «Європейської Солідарності» взяли участь у вебінарі щодо роботи з місцевими бюджетами

Збалансованість місцевих бюджетів та їхні взаємовідносини з державним бюджетом, структура доходів, депутатський контроль за виконанням бюджету – цим та іншим фінансовим питанням було присвячене чергове онлайн-навчання для депутатів місцевих рад від партії «Європейська Солідарність», що відбулось 25 січня.

Онлайн-вебінар «Місцевий бюджет: формування, контроль за виконанням, внесення змін» був організований Партією за сприяння Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Перед учасниками заходу виступила народна депутатка України, членкиня Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна про взаємовідносини державного та місцевих бюджетів та важливість активної участі депутата місцевої ради у бюджетному процесі.

Спікер від IRI В’ячеслав Лебідь закцентував увагу учасників на основних інструментах організації збалансованого місцевого бюджету, що є основою  оптимального функціонування та розвитку територіальної громади.

Депутатка Великобичківської територіальної громади Рахівського району Закарпатської області Одарка Зеленко, маючи багаторічний досвід роботи головою селищної ради, поділилась з учасниками вебінару своїми знаннями  та навичками роботи з місцевим бюджетом.

В 2021 році «Європейська Солідарність» продовжує активно співпрацювати з міжнародними партнерами Партії з організації навчання для новообраних депутатів місцевих рад, зокрема, з Міжнародним республіканським інститутом.

Так, протягом листопада-грудня 2020 року за сприяння IRI з актуальних питань депутатської діяльності було проведено 6 навчальних вебінарів з серії «Перші кроки депутата у місцевій раді», в яких взяли участь 738 новообраних депутатів зі всіх областей України та м. Києва.

Такі навчальні заходи сприяли розвитку знань та навичок депутатів для їх ефективної роботи в місцевій раді та покращенню взаємодії з виборцями і місцевою громадою.