Вікторія Сюмар: так званий «закон про народовладдя» – це інструмент для для узурпації влади

Закон про народовладдя через всеукраїнський референдум призначений для узурпації влади, а референдумом по суті планують замінити законодавчий орган. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в коментарі Прямому.

«Головне це мета, з якою той чи інший закон ухвалюється. В Європі референдуми – це дуже ефективні інструменти. Вони починаються знизу, де люди самі вирішують як їм жити, буквально від того, чи хто буде сміття вивозити і чи паркани встановлювати метрові чи двометрові. В цьому люди постійно беруть участь і це нормально», – сказала Сюмар.

Вона зазначила, що проект закону про народовладдя через всеукраїнський референдум передбачає зовсім інше.

«Він покликаний за російським сценарієм зробити так, щоб влада могла отримати повну владу шляхом маніпуляцій. Знаєте, переконати можна кожного у будь – чому. Ви пам’ятаєте референдум за Радянський Союз, коли 90% українців проголосувало за Радянський Союз чи 70%? А буквально за сім-вісім місяців проголосували за незалежну Україну», – зауважила депутатка.

«Про що це говорить? Говорить про те, що якщо ти контролюєш інформаційний простір, ти можеш нав’язувати свою думку. Ви пам’ятаєте референдум імені Бориса Єльцина із знаменитими відповідями «Да-Да-Нет-Да», який фактично привів авторитарного Путіна до влади в Росії. І він був нав’язаний теж таким шляхом», – додала Сюмар.

Вона зазначила, що ключова загроза цього закону в тому, що саме референдумом, до якого може бути дуже багато маніпуляцій і в тому числі через ЦВК, можна замінити законодавчий орган.

«Можна таким референдумом змінити будь – який закон, можна ухвалити закон. Навіщо тоді парламент? Давайте тоді вже скажемо, тут наші шнурки сидять з одного боку – найбільша монофракція, а з іншого боку, якщо щось захочемо, то ухвалимо це на референдумі. Я думаю, що наступний референдум буде про триста депутатів у Верховній Раді, щоб теж сподобатися», – сказала Сюмар.

На її переконання, всі ці речі насправді ніяк не вплинуть на життя українського народу.

«Вони будуть використані для піару влади, а потім для посилення, коли Зеленський почне втрачати владу, для посилення його позицій. Для того, щоб він міг замінити Конституційний суд, що він дуже давно пробує зробити. І у мене немає сумнівів, що буде спроба взяти під контроль судову гілку влади шляхом референдуму, шляхом нав’язування нового Закону про прокуратуру, який вже з’явився у Верховній раді, де прокурори будуть просто такими собі царьками. Оце посилення силової вертикалі легко буде зробити через такий Всеукраїнський референдум, і в цьому є ключові загрози, тому що не можна підміняти законодавчій орган, треба виносити на референдум ті питання, які мають характер геополітичного вибору», – додала Сюмар.

Вона також зазначила, що процедура голосування за територіальні питання є дуже небезпечною, і це друга проблема цього закону.

«Є дуже серйозні підозри, що він пишеться для того, щоб внести в Конституцію особливий статус Донецької і Луганської областей. Тому що можна поставити запитання, чи ви погоджуєтеся з тим, що Донецьк і Луганськ повинні мати особливі статуси і це призведе до встановлення миру на Донбасі. Якщо так буде стояти питання, то якими будуть відповіді? Звичайно, відповіді швидше за все будуть позитивними, люди це підтримують, – сказала депутат.

За її словами, фактично це буде означати повний компроміс з Росією і виконання всіх російських «хотелок». «А після цього все буде дуже просто: якщо ми інтегруємо російських бойовиків і ставлеників в український політичний організм, фактично цей організм буде отруєний назавжди, тут ніколи не буде стабільності. І Росія досягне своєї мети, вона знову візьме Україну під контроль через своїх агентів», – вважає Сюмар.