«Європейська Солідарність» наполягає на збільшенні субсидій і забороні імпорту російських енергоносіїв – Герасимов

Фракція «Європейська Солідарність» пропонує конкретні кроки для допомоги людям в умовах невмотивованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це з трибуни парламенту заявив співголова фракції Артур Герасимов.

«Вже очевидно, що Зеленський брехав вам, коли рік тому обіцяв знизити тарифи вдвічі. В реальності – знизити вдвічі йому вдалось лише субсидії – з 73 до 36 мільярдів гривень. Крім субсидій, влада забрала в найбідніших ще й пільговий тариф на електроенергію, під який мільйони українців підлаштовували свій побут. Не дивно, що шоковані платіжками громадяни виходять на протести і перекривають траси», – зауважив Герасимов.

Він закликав негайно ухвалити законопроект «Європейської Солідарності» 4585, який перенаправить 7 мільярдів гривень із фінансування Президента, його Офісу та силовиків на додаткові субсидії для населення.

«Друге: терміново ухвалити постанову 4617, щоб повернути пільговий тариф на перші 100 кіловат по 90 копійок, який діяв за президенства Порошенка. Ця ж постанова вимагає заборонити купівлю електроенергії з російсько-білоруської енергосистеми та відновити щонайменше 55% української атомної енергетики від загального енергобалансу держави», – наголосив Артур Герасимов.

«Також застерігаємо владу від будь-яких спроб повернути прямі закупівлі російського газу. В минулому «газове ярмо» закінчилось Харківськими угодами, втратою Криму та війною на Донбасі. Це – червона лінія», – резюмує співголова «Європейської Солідарності».