Южаніна: «інвестняні» від Зеленського – джерело корупції і лобізму

Закон про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями («інвестиційних нянь») ухвалений з порушенням регламенту і має бути скасований.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час виступу з трибуни парламенту.

«В останні пленарні дні минулого року поспіхом, без підготовки до повторного другого читання розглядався проект закону №3760. Ухвалення цього рішення відбулося з грубими порушеннями вимог регламенту Верховної Ради, зокрема, статті 117, яка передбачає, що законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніше, ніж за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту», – сказала Южаніна.

Вона звернулася до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова: «Ви знали, що цей законопроект дуже складний, він був підготовлений до повторного другого читання, і ви надали можливість ознайомитися народним депутатам всього за декілька годин. Не можна такі законопроекти виносити в зал».

Южаніна нагадала, що під час розгляду законопроекту ініціатива щодо підтримки значних інвестицій, так званих нянь,  в українських реаліях в цьому залі перетворилася просто на боротьбу за податкові пільги. «Результат – неприхований лобізм надання податкових  пільг у сферах, підконтрольних потужним фінансово – промисловим групам. До другого читання враховані поправки, можливо хтось із вас навіть не побачив щодо можливості реалізації проектів у сфері видобування корисних копалин, зокрема залізних та марганцевих руд, розширення корупції в державних органах», – зазначила депутат.

Южаніна зауважила, що для отримання державної підтримки інвестиційний проект має пройти експертизу у п’яти міністерствах і відомствах, а потім бути схвалений урядом. «Негативний досвід такої експертизи вже мав місце при реалізації проектів у СЕЗах та технопарках. Спотворення економічної конкуренції, територіальна прив’язка реалізації проекту відсутня. Тепер знищуються підприємства, які будуть існувати поряд і не мати податкових пільг. Я прошу вас підтримати цю постанову, повернутися до розгляду цього проекту закону», – додала депутат.