У Запоріжжі фракція «Європейська Солідарність» відстоює право журналістів виконувати свої професійні обов’язки

У Запоріжжі міська влада перешкоджає журналістам виконувати свої професійні обов’язки. На засідання сесій і постійних комісій охорона пропускає виключно представників лояльних до мерії ЗМІ. Іншим журналістам повідомляють, що комісією було прийнято рішення про недопуск преси, при цьому не уточнюючи, якою саме, і не оприлюднюючи відповідний документ.

У зв’язку з цим напередодні сесії фракція «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді подала проект рішення про «Забезпечення безперешкодного права відвідування адміністративної будівлі виконавчого комітету ЗМР». Проте в день засідання, 27 січня, журналістів знову не пустили до зали, а більшість депутатів не підтримала включення проекту фракції до порядку денного.

Після цього фракція «Європейська Солідарність» на знак підтримки журналістів у повному складі покинула сесійну залу.

«Міська рада та обласна рада знаходяться на одному проспекті, але в ЗОР журналісти можуть заходити, а в мерію ні. Хтось дуже боїться журналістів так, що порушує їхнє законне право виконувати свої професійні обов’язки», – прокоментував голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Олександр Константинов.

«Сьогодні фактично відбувались сутички між журналістами, які хотіли потрапити на пленарне засідання з одного боку та працівниками управління внутрішньої політики і поліцією з іншого. Міська рада та обласна рада знаходяться на одному проспекті, але в обласну раду журналісти можуть заходити, а в мерію ні. Хтось дуже боїться журналістів так, що порушує їхнє законне право виконувати свої професійні обов’язки», – сказав він.

«Ми запропонували, щоб журналісти з дотриманням протиепідемічних заходів розмістились на балконі зали засідань та могли виконувати свою роботу, як це відбувається в усіх радах країни та в Запорізькій обласній раді. За рішення про включення цього проекту до порядку денного проголосувало всього 16 депутатів й журналісти залишились на вулиці.

У зв’язку з цим фракцією прийнято рішення залишити засідання ради в знак протесту проти порушення Законів України», – додав Константинов.

В «Європейській Солідарності» наголошують, що депутати фракції продовжать відстоювати право журналістів виконувати свої професійні обов’язки.