Володимир В’ятрович ініціює закон про онлайн трансляції засідань в радах усіх рівнів

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович ініціює законопроєкт про відкритість органів влади. Про це він повідомив журналістам.

«Діяльність парламенту та місцевих рад може і має бути більш відкритою, ніж вона є зараз. Навіть в умовах карантину. Тому я зареєстрував  законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відкритості роботи органів місцевого самоврядування та Верховної Ради України» (№4582), який дасть можливість кожній людині в режимі реального часу спостерігати за роботою представницьких органів влади», – розповів депутат.

В’ятрович повідомив, що його ініціативу підтримали 30 колег-депутатів з п’яти фракцій та груп, які також стали співавторами законопроєкту.

Представник «Європейської Солідарності» розповів про основні положення проекту закону.

«Передбачається обов’язкова пряма відеотрансляція не лише пленарних засідань парламенту, але й засідань комітетів. У тому числі засідань, які проводяться в режимі відеоконференції. Відеозаписи як пленарних, так і комітетських засідань та слухань, а також їх протоколи і стенограми, мають безстроково зберігатися на сайті Верховної Ради», – наголосив він.

За його словами, у разі ухвалення закону максимум через шість місяців усі місцеві ради так само мають здійснювати прямі відеотрансляції своїх сесій.

«Внаслідок децентралізації і укрупнення громад в Україні більше немає невеликих бідних сільрад. Кожна територіальна громада має достатньо можливостей для організації нормального сайту і прямих трансляцій своїх сесій. А записи цих трансляцій так само мають зберігатися у відкритому доступі», – пояснив В’ятрович.

Також законопроєкт передбачає, що присутні на засіданнях місцевих рад та їх постійних комісій можуть вільно робити звукозапис, фото та відеозйомку, трансляцію по радіо, телебаченню чи в Інтернеті.

«Для парламенту це давно норма, але колеги з багатьох місцевих рад знають, скільки скандалів і конфліктів виникало через спроби не лише гостей, але й депутатів, вести такі трансляції̈. Все це має піти в минуле», – зазначив В’ятрович.

«Сподіваюся, що проєкт у якнайшвидший термін стане законом, оскільки його положення прості, зрозумілі й вигідні всьому суспільству», – резюмував депутат.