«Європейська Солідарність» буде оскаржувати у КСУ закон Зеленського про референдум як неконституційний – Климпуш-Цинцадзе

Фракція «Європейська Солідарність» планує подання до Конституційного Суду щодо закону про референдум, оскільки його норми суперечать Основному закону України. Про це повідомила народна депутатка, голова парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу «Прямий». Вона назвала цей закон «інструкцією з демонтажу держави».

«Насамперед дуже сильно турбує те, що він передбачає можливість електронного голосування в той час, коли в нас немає серйозної системи захисту кіберпростору. У нас, на жаль, країна-агресорка має можливість постійно втручатися в наш кіберпростір», – пояснює Климпуш-Цинцадзе.             

«Наш медіапростір є незбалансованим і заангажованим, у переважній більшості належить різним олігархічним структурам, що буде призводити до маніпуляції громадською думкою», – зауважує представниця «Євросолідарності».

За її словами, ухвалений монобільшістю закон передбачає дуже велику кількість незрозумілих норм.

«Наприклад, закон передбачає, що можна залучати судимих осіб до комісій, які будуть організовувати процес цього референдуму. Закон не передбачає жодних юридичних наслідків для будь-якого спостерігача, якщо він втручається у процес волевиявлення людей під час референдуму, наприклад, якщо допомагає заповнити бюлетень в кабінці, якщо замість людини заповнює бюлетень», – застерігає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Немає забезпечення пропорційності противників чи тих, хто підтримує те чи інше питання референдуму. Тобто закон є сирим і може бути використаним для того, щоб руйнувати ті чи інші процеси в країні», – наголошує вона.

Климпуш-Цинцадзе також наголошує, що попри заборону виносити на референдум питання щодо територіальної цілісності України, закон від Зеленського допускає голосування на плебісциті питань щодо зміни території.    

«Ми що, анексувати когось зібрались? Приєднувати? Ми що, Кубань зібрались приєднати? Чи чому ми ставимо це питання як таке, яке може розглядатись на референдумі, хоча це заборонено Конституцією?», – обурюється депутатка.

 «Ми будемо готувати конституційне подання до КСУ. І я переконана, що цей закон буде визнаний неконституційним», – резюмує Іванна Климпуш-Цинцадзе.