Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» вимагає на законодавчому рівні заборонити закупівлю вакцини від COVID-19 у країни-агресора 

Влада Зеленського спрощуючи процедуру реєстрації ліків закладає корупційні ризики і не обмежує перелік препаратів вакциною від коронавірусу. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в Фейсбук.

«Сьогодні парламент зробив крок до швидкої реєстрації ліків, які не пройшли клінічні випробування. Очевидно, це необхідно для завезення вакцини від COVID. В той же час «Європейська Солідарність» наголосила на корупційних ризиках законопроекту, в якому ані слова про ковід, а отже, під шумок, нечистоплотні ділки від медицини зможуть завозити всякий непотріб», – зауважила народна депутатка. 

Ірина Геращенко зазначила, що «Європейська Солідарність» виступає проти закупівлі вакцини від коронавірусу в країни-агресора.

«Ми вимагаємо законодавчо заборонити закупівлю вакцини країни-агресора, тим більше вона не пройшла випробувань і не підтримана ВОЗ. Будемо подавати такі правки до другого читання. Але, який би не прийняла закон Верховна Рада, шанси на швидке і широке вакцинування українців залишаються примарними», – зауважила політик. 

Також вона повідомила, що у відповіді МОЗ на депутатський запит немає чіткої відповіді щодо кількості закуплених вакцин, їхньої ціни і назв фірм постачальників.

«Сьогодні отримали лист на наше з колегами звернення до МОЗ, де немає жодної чіткої відповіді, скільки ж все таки вакцин закуплено, за яку ціну, навіщо державі посередники-прокладки, коли розпочнеться вакцинація. Сказано тільки, що розраховують охопити частину населення в 2021-2022 роках. Тому налаштовуємося на довгий безвиїзд і перманентні локдауни», – підсумувала Геращенко.