Вакцина від коронавірусу для українців має бути якісною і визнаною світом – Вікторія Сюмар

Влада повинна запропонувати українцям якісну вакцину від коронавірусу, а не в черговий раз провернути оборудку з щепленням і заробити на громадянах. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар з трибуни парламенту під час обговорення проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання.

Депутатка наголосила, що сьогодні в світі немає більш актуальної теми, ніж питання вакцинації.

«Дуже хотілося б вірити, що в Україні ми серйозно підійшли до розгляду цього питання. Але ми бачимо, що при розгляді питання нібито про вакцини у нас навіть міністерства охорони здоров’я в залі немає», – зазначила вона.

При цьому Вікторія Сюмар розкритикувала поданий проєкт закону, зауваживши, що він не має чітких норм щодо проведення вакцинації в Україні.

«Законопроєкт навіть з правками комітету мене дуже дивує. Тому що в цьому законопроєкті немає слова «COVID» і слова «вакцина». Цей законопроєкт прописаний під екстрену реєстрацію будь-якого лікарського препарату, який не завершив клінічні випробування. І це тепер можна буде робити за скороченою процедурою», – сказала вона.

«Це дуже серйозно виглядає на корупційну схему, а не на питання як вирішити проблему і все таки провести вакцинацію в Україні», – заявила представниця «Європейської Солідарності».

«Я не розумію чому таке актуальне питання і до нього не можна підійти відповідально. І прописати цей законопроект дуже чітко, він не великий там кілька абзаців. Щоб ми розуміли, що йдеться саме про препарати для лікування COVID-19», – додала вона.

«Ми всі сьогодні абсолютно за те, щоб Україна почала вакцинацію, причому нормальними вакцинами. Тому що кожен з вас буде колоти Pfizer і Moderna, і ніхто не буде «Спутнік» колоти. Я щось не бачила тут прихильників російської вакцини особливо, щоб вони на камери це робили», – також зауважила депутатка.

«І ми хочемо, щоб українців вакцинували сьогодні масово, справедливо і чесно, і адекватними вакцинами», – підкреслила Вікторія Сюмар.

Вона наголосила, що «Європейська Солідарність» підтримає законопроєкт в першому читані, однак до другого читання в тексті проєкту потрібно чітко визначити норми про проведення державної вакцинації.