Ніна Южаніна: ухвалений закон про Бюро економічної безпеки не врятує бізнес від тиску силовиків

Ухвалений закон про Бюро економічної безпеки – це черговий непрофесійний закон, який не принесе користі бізнесу. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.

«Створення нового єдиного правоохоронного органу по боротьбі з економічними злочинами було нагальним і раніше, ми знаємо, що в той час найбільше бізнес відчував на собі маски-шоу, були нестандартні підходи до бізнесу, які унеможливлювали їх роботу і це була найбільша тоді проблема», – сказала Южаніна.

Вона нагадала, що через підзаконні акти виконавчої влади і механізми було тимчасово зупинено такі провокативні дії правоохоронних органів стосовно бізнесу.

«Всі чекали дуже активно. На відміну від цього скликання в комітеті попереднього скликання працювали десятки експертів над напрацюванням проекту закону про Національне бюро фінансової безпеки. Цей проект був зареєстрований на початку 2018 року, він довго обговорювався», – додала депутатка.

Южаніна зауважила, що робота правоохоронних органів це складна тема і тут мають працювати експерти, які на цих питаннях розуміються. «І тому в залі, коли ми обговорювати можливість розгляду проекту закону в попередньому скликанні, була проблема, це дуже специфічна тема і ніхто не хоче створювати ще один правоохоронний орган, адже в той час ми створювали велику антикорупційну інфраструктуру. Всі говорили, давайте побачимо, як ці антикорупційні органи почнуть працювати, а потім будемо говорити, чи варто створювати ще один правоохоронний орган. Навіть були розмови про те, що це може бути аналітичний департамент у відомстві міністерства фінансів України», – сказала депутатка.

«І тут, виконуючи несвідомі обіцянки президента Зеленського, які стосуються створення єдиного органу по боротьбі з економічними злочинами, над цим проектом закону почали працювати знову зовсім не фахівці з цього питання», – зазначила Южаніна.  

«Всі мають пам’ятати, що ніякий тиск на бізнес не припиниться, він буде продовжуватися, тому що система, правила розслідування і функції нового правоохоронного органу не закладені на упередження і недопущення економічних злочинів. Треба було добитися, щоб цей закон не був рамковий», – сказала вона.

«Вважаю, що Зеленський має отямитися і зробити не заради того, щоб просто поставити хрестик, що він зробив, а виправити ситуацію і подумати, що робити далі. Якщо нездатні зараз або іде боротьба за директора цього нового Бюро, в будь-якому випадку краще накласти вето на цей закон і працювати над ним далі. Я стверджую, що ухвалений закон, навіть якщо до нього додати всі норми, які були не включені і пропонувалися, він не дасть результат з тим, щоб бізнес не «кошмарили». Коріння проблеми перевірок, витребування документів, обшуків криється в діючій системі досудового розслідування. Тому виключно через ухвалення законів щодо змін в КПК і Кримінальний кодекс України можна врегулювати це питання», – вважає Южаніна.

«Привітати країну немає з чим, черговий непрофесійний закон. Мені здається, що більш шкідливого кроку не можна було зробити… Цей закон не принесе жодної користі бізнесу», – наголосила депутатка.