В «офісі ДБР» на Печерську закриті наглухо двері, пісок у приміщенні і немає співробітників – Ар’єв

Обідрана аварійна споруда, зачинені двері і жодних ознак діяльності – таким побачили народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» та журналісти «офіс ДБР» у Печерському районі Києва. Табличка та приклеєний скотчем папірець із телефонними номерами для «звернень громадян» – це все, що нагадує про бюро. Фотографії оприлюднив на своїй сторінці у Facebook Володимир Ар’єв.

За словами адвоката Ігоря Голованя, саме цією адресою прикривається керівництво Державного бюро розслідувань, аби отримувати необхідні процесуальні рішення через Печерський суд. Насправді ДБР працює у Шевченківському районі, і його слідчі мають звертатися до Шевченківського районного суду – каже Головань.

«Рішенням нинішнього керівника ДБР Сухачова було змінено місцезнаходження ДБР в Єдиному реєстрі юридичних осіб. Це місцезнаходження – ми тут знаходимося, вулиця Панаса Мирного, 28. І ми  маємо офіційні відповіді ДБР на інформаційні запити, в яких стверджується, що фактична діяльність, фактичне керівництво ДБР відбувається тут. У цій чудовій будівлі, у цьому «розкішному центральному офісі» ДБР фактично «працює» пан Сухачов і певно що інші працівники ДБР», – говорить адвокат.

«Є документ, що фактично здійснюється діяльність ДБР тут. Це зроблено тому, що ця структура намагається будь-яким чином за допомогою фальсифікацій залишатися начебто під юрисдикцією Печерського районного суду», – зауважує Головань.

«Зараз народні депутати України Герасимов і Ар’єв хочуть реалізувати права народного депутата, передбачені законом, а саме вирішити питання про невідкладний особистий прийом з керівником ДБР Сухачовим у цьому чудовому місці, у будівлі на Панаса Мирного, 28», – пояснює адвокат.

«Нарешті спробуємо відкрити ці двері і зробити роботу ДБР відкритою. А крім цього перевірити, чи не страждають працівники від темряви і холоду, тому що згідно з відповідей на адвокатські запити з’ясувалося, що для цієї будівлі тепло та електрика не оплачуються. Всередині лежать декілька тон піску, можливо якийсь доказ у справі», – припускає Артур Герасимов.

Володимир Ар‘єв спробував подзвонити за телефонами, вказаними в наклеєному папірці на закритих дверях. «Двері виявились наглухо зачиненими, попри робочий день. На казенне скло варварським чином приклеїли телефони ДБР без жодної поваги до державного майна. За одним номером 044-2946463 вперто не брали трубку. На другому, 044-2946426, адресу, де сидить керівництво ДБР не могли з‘ясувати 15 хвилин», – говорить Ар’єв.

«Вони не змогли зараз відповісти по телефону на дуже просте питання: де ваша адреса, де ви розташовані. Це свідчить, що вони забрехалася, вони цинічно ставляться до громадян України, до основ держави і права. І якщо ми бачимо таке ставлення зараз до основних базових речей в законодавстві, то можете уявили собі, що Зеленський і команда роблять із законами і КПК в процесі роботи під вивіскою ДБР», – зауважує Володимир Ар‘єв.

«Придворні слідчі Зеленського завжди вирішують справи у портновсько-печерському суді. Але от проблема: фізично ДБР розташоване на Петлюри, 15, а це далеченько від Печерського району. Тому, ДБРці в офіційних паперах всім пишуть, що керівництво сидить на Печерську, за адресою Панаса Мирного, 28», – резюмує Ар’єв.