Герасимов: необхідно законодавчо заборонити купівлю газу та електроенергії в Росії

Верховна Рада України ухвалила постанову про повернення пільгового тарифу на електроенергію, на чому наполягала «Європейська Солідарність». Про це під час погоджувальної ради заявив співголова фракції Артур Герасимов. При цьому він наголосив, що парламент не дослухався до вимоги «Європейської Солідарності» заборонити купівлю російських енергоресурсів.

«Минулого тижня парламент ухвалив постанову, яка майже скопіювала стратегію «Європейської Солідарності» щодо подолання тарифної кризи. Йдеться про збільшення субсидії та повернення пільгового тарифу на перші 100 кіловат електроенергії. Однак, автори забули про головний пункт – повна заборона купівлі російського газу та електроенергії з об’єднаної російсько-білоруської енергосистеми. Треба терміново це зробити», – переконаний Герасимов.

Він також зазначив, що влада має спростити механізм надання субсидій для населення та збільшити видатки в бюджеті на це.

«Зокрема, маємо ухвалити проект 4585, який перенаправить додаткові 7 мільярдів з утримання Зеленського і силовиків на оплату субсидій. Щоб дати пільги мільйонам українців достатньо позбавити пільг одного олігарха – Ігоря Валерійовича Коломойського, якому влада Зеленського дозволила купувати електроенергію майже втричі дешевше, ніж населенню», – наголошує Герасимов.

Також «Європейська Солідарність» ініціює створення робочої групи для подолання кризи в економіці – говорить співголова фракції.

«Кризи, яку народила не пандемія, а яку народила нинішня влада ще до коронавірусу. На відміну від Зеленського, ми чітко знаємо, що робити», – зазначив Артур Герасимов.