Іванна Климпуш-Цинцадзе: вступ України до НАТО залежить від реформ у країні, а не від запитань Зеленського Байдену

Президент Зеленський своїми висловлюваннями ганьбить Україну на весь світ. Про це депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала в коментарі телеканалу «Прямий». «Розумні люди вчаться на своїх помилках, мудрі на чужих, а наш сьогоднішній президент України – продовжує ганьбити країну на весь світ», – наголосила депутатка.

«Наш поступ до НАТО визначається тим, наскільки якісно ми пройшли реформу. Президент Зеленський всю свою кар’єру артистично присвятив тому, щоб висміювати Захід. А сьогодні ми протягом двох років спостерігаємо згортання і реверс оборонної реформи. Останніми днями взагалі чуємо про якісь судові позови між вищим військово-політичним керівництвом оборонного сектора, що неприпустимо в час війни, то всі питання до нас, до українців. Коли ми можемо наполягати на тому, аби повернутися про розмови про членство?» – зауважила голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Народна депутатка наголосила, що Зеленський і його міністри демонструють непрофесійність і дилетантство в питанні євроатлантичної інтеграції України.

«Рік тому президент Зеленський і вся його команда активно заперечували, що потрібно ставити перед НАТО питання про отримання ПДЧ як наступний крок на цьому шляху. А тепер вже міністр оборони каже, що мовляв цього року очікуємо якихось рішень і вимагаємо якихось рішень. Так не буває. Без домашньої роботи ніхто ніколи не ухвалить рішення про приєднання України до НАТО. А для цього треба працювати. І ми з 2014 до 2019 року зробили величезний шмат роботи, який сьогодні руйнується», – нагадала вона.

На її думку, Будапештський меморандум дає Україні певні можливості для діалогу щодо відновлення територіальної цілісності України.

«Будапештський меморандум дає нам хоча б якісь можливості проводити діалог стосовно відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України. Навіть якщо не з усіма його підписантами – це стосується РФ, яка прямо його порушила, – то принаймні з іншими нашими партнерами. Ці консультації в рамках країн-членів, які підписали цей меморандум, були одні із перших кроків урядовців України, зокрема, МЗС тоді під керівництвом пана Дещиці, в березні 14 року. Меморандум виявився просто «фіговим папірцем». Він не передбачав гарантування безпеки. А передбачав виключно запевнення у безпеці і неприпустимості порушення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України. Але його можна згадувати і користуватися, але точно не як замінник чи як паралель до членства України в НАТО», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Чергове дно пробите випадом про те, що світові нібито буде важко побачити в США символ демократії. Пане Зеленський, ви за кого там себе маєте? Опустіться на землю, бо точно не вам із зашквареними слугами філософстувати про демократію. Поки вашим найбільшим демократичним здобутком є праймеріз із виключення Дубінського з фракції», – написала Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook.