Марія Іонова: Зеленський призначає винними у тому, що мав би зробити сам, президента США та лідерів ЄС

Президент Зеленський досі не зрозумів, що популістичні заяви і звинувачення на адресу міжнародних партнерів є неприпустимими. Про це свідчать його заяви в інтерв’ю «НВО» щодо членства в НАТО і вакцини від коронавірусу. Таку думку висловила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Володимир Зеленський мав би дотримуватися одного правила: інколи краще мовчати, ніж говорити. Адже слово президента важить дорого, а слово президента-дилетанта – ще дорожче. В короткому інтерв’ю американському телеканалу HBO Зеленський встиг наговорити багато дурниць. Але найголовніше те, що Зеленський призначив Президента США та лідерів європейських держав відповідальними за негаразди в нашій країні. Наприклад, в тому, що Україна досі не член НАТО, Зеленський звинуватив Джозефа Байдена», – повідомила вона.

«Хочу нагадати Президенту, що членство в НАТО – виключно в інтересах України. Що НАТО – це організація, яка працює за умови дотримання чітких правил співпраці. І що в НАТО неможливо потрапити, розвалюючи армію та шукаючи мир в очах Путіна», – додала народна депутатка.  

Представниця «Європейської Солідарності» звернула увагу, що відстоювання інтересів держави на міжнародній арені – це задача влади.

«А в провалі кампанії з вакцинації Зеленський, по суті, звинуватив європейських лідерів. Адже, за словами Президента, «Україна не знаходиться в пріоритеті країн, які отримують вакцину зараз» і «дуже неприємним є факт, що ти стоїш з простягнутою рукою», – підкреслила Іонова.

«Україна, дійсно, не є в пріоритеті, але тільки з двох причин. Згідно з офіційними документами МЗС, ще весною минулого року, з особистої вини Офісу Президента, Україна не приєдналася до ініціативи із розробки вакцини й тому опинилася останньою в черзі на її отримання. Для своєчасного отримання вакцини Зеленський мав іще влітку починати переговори безпосередньо з її виробниками. Але почав це робити в кінці року, коли весь обсяг вакцин вже був законтрактований іншими країнами», – зазначила вона.

«Інтерв’ю Зеленського вкотре засвідчило, що на чолі країни стоїть повний невіглас, не здатний здійснювати стратегічне керівництво державою. Президент не розуміє, що Україні ніхто і нічого не винен – підтримувати нас будуть тільки в тому разі, коли ми самі будемо чесно й затято працювати на благо нашої держави. А не публічно звинувачувати наших іноземних партнерів в недостатній активності, порушуючи до того ще й всі правила дипломатичного етикету», – наголосила Іонова.

«Боляче дивитися на цього інфантильного чоловіка, який відверто бреше, намагаючись замаскувати свої помилки та некомпетентність. І розуміти, що попереду ще три роки такого зловісного абсурду під його проводом. Наразі надія тільки на парламент і громадський сектор – там достатньо чесних професіоналів, на яких зможуть покладатися наші партнери», – резюмувала народна депутатка.