Іванна Климпуш-Цинцадзе: керівництво парламенту продовжує блокувати ТСК по «вагнерівцям» і справі Шеремета

Важливі законодавчі ініціативі фракції «Європейська Солідарність» не виносяться на розгляд парламенту з ініціативи керівництва ВРУ.  Про це під час брифінгу зауважила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона вкотре нагадала про ці ініцативи, а також про вимоги створити тимчасові слідчі комісії по вагнерівцям та справі Шеремета.

«Хочу зупинитися на 4 ініціативах «Європейської Солідарності», які, на жаль, не побачать розгляду у залі парламенту з ініціативи керівництва Верховної Ради.  Зокрема, це проект постанови про звернення до Кабінету міністрів щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення цільового використання коштів фонду боротьби з Covid. Ми вважали, що після тисяч смертей, після того, як десятки тисяч українців боряться із постковідним синдромом, після того, як медики  стикаються з проблемами при наданні допомоги громадянам України, Верховна рада має втрутитися в процес розподілення коштів так званого антиковідного фонду. Але це не на часі вважає чинна влада», – зауважила народна депутатка.  

Політик також нагадала про нецільове використання грошей Фонду по боротьбі з Covid -19. 

«При цьому «УкрАвтодор» з цього фонду отримав 35 мільярдів гривень. В той час, як на медиків і лікарні з фонду пішло всього 1,5 мільярди. Інші гроші пішли на виплати допомоги з безробіття, соцстрахування і доплати військовим і поліцейським. Ми бачимо одне – наших колег з монобільшості  не цікавить, аби ці кошти використовувалися за цільовим призначенням», – підкреслила вона.

Народна депутатка зазначила, що захист ветеранів також не є пріоритетом для чинної влади.

«Також влада не захотіла зареєструвати постанову про слухання звіту ТСК з питань правового статусу ветеранів. Постанова передбачала слухання звіту цієї комісії, для висновків, планів і надання подальшої допомоги нашим ветеранам. Але це не є на порядку денному чинної влади», – зауважила вона.

«Так само, як не бачить свого місця у залі Верховної ради України і ТСК по розслідуванню справи Шеремета і ТСК по розслідуванню зливу справи вагнерівців», – повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе.       

І зазначила, що на цьому тижні на розгляд парламенту не була внесена і ініціатива «Європейської Солідарності» щодо  уніфікованого військового ритуалу поховань військових.

«Також ґрунтовна ініціатива «Європейської Солідарності»  щодо внесення змін до закону «Про статут гарнізонної та вартової служб ЗСУ», яка передбачає встановлення уніфікованого військового ритуалу поховань наших захисників, не виноситься на розгляд ВРУ… Наша держава не готова, у особі монобільшості, цінувати свої героїв, навіть після смерті», – зауважила  Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Ще одна ініціатива, яка не побачить наразі зали парламенту – це ініціатива щодо соціального захисту заручників та тих осіб, які постраждали від терористичного акту. Ми пропонували, аби ці збитки відшкодовувати з держбюджету і   подальшим отриманням цих збитків від держави – агресорки, яка винна в цих терористичних актах. Але і це не часі для чинної влади», – наголосила представниця «Європейської Солідарності».