Михайло Бондар закликав депутатів зупинити імпорт російської і білоруської електроенергії

Верховна Рада має терміново розглянути законопроект про внесення змін в Закон про ринок електроенергії щодо подовження повноважень регулятора. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Михайло Бондар на брифінгу в парламенті.

«Щодо енергетичної безпеки нашої країни, ми закликаємо керівництво Верховної Ради України включити в порядок денний законопроект 4493 ( Проект Закону про внесення змін до розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо подовження повноважень Регулятора) і невідкладно поставити його на голосування», – сказав Бондар.

Він вважає імпорт російської і білоруської електроенергії зрадою інтересів України.

«Уряд краще б зайнявся питаннями, наприклад, шахтарів. Є на Львівщині шахта «Надія», де є заборгованість по виплаті заробітної плати ще з вересня 2020 року. І в ліквідації цієї шахти також не враховано, наприклад, виплату заробітної плати шахтарям. Тому рекомендуємо невідкладно узгодити питання, які пов’язані з заборгованістю по заробітній платні шахтарям цієї шахти і внести через народних депутатів поправку до законопроекту, яким будуть вноситися зміни до бюджету на 2021 і врегулювати це питання», – додав він.

«Ми неодноразово порушуємо питання,  комітет Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу і ЖКХ не збирається і не вирішує проблеми, які є в енергетиці. Ми з колегами наполягали на тому, щоб члени комітету підтримали законопроект № 4493  і невідкладно надали можливість НКРЕКП врегульовувати питання імпорту електроенергії. На це ми почули під час виступу голови НКРЕКП в стінах парламенту, що, «які б ви закони, шановні народні депутати, не ухвалювали, ми все рівно залишаємо за собою можливість імпортувати і врегульовувати це питання на свій розсуд», – зауважив Бондар.

Він закликав голову СБУ звернути увагу на такі заяви голови НКРЕКП і дати їм належну оцінку.

«Ми вважаємо, що ця  людина не працює на українську державу, а працює на країну-агресора і пов’язану з нею Білорусь, яка імпортує свою електроенергію в Україну з атомної станції, побудованої на кошти РФ. Фактично, це є російська електроенергія», – зазначив депутат.