Проросійський «форум» в Донецьку доводить, що агресор не змінив своїх планів щодо окупованих територій – Михайло Забродський

Проведення проросійського «форуму» в окупованому Донецьку свідчить, що Росія як держава-агресор не бажає повертати Україні окуповану частину Донбасу – навпаки, хоче отримати контроль за ще більшою територією. Про це заявив генерал-лейтенант, Герой України, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Михайло Забродський в ефірі ток-шоу «Свобода слова на ICTV».

«Заява Пушиліна і ряда діячів на цьому «форумі» має отверезити й тих, хто вже вважає, що конфлікт вирішений і питання лише в реінтеграції. Це зайвий раз підтверджує, що наміри противника залишаються незмінними», – вважає Забродський.

Він наголосив, що заяви про «новоросію» невипадкові: «це повернення до цієї ідеї, це наміри повернутися до адміністративних кордонів Донецької і Луганської областей. Це чергове нагадування, що конфлікт не вичерпано і невідомо, коли він буде вичерпаний, що плани і стратегічний курс залишається незмінним».

Генерал-лейтенант наголосив на неприпустимості створення ілюзії, що окуповані території вже повернуті Україні.

«Крім заяв кремлівських маріонеток, які очолюють ці недореспубліки, це чіткий меседж для тих, хто будує нашу внутрішню і зовнішню політику на тому, що Донбас вже начебто повернутий. Всі знають, що ми зараз широко обговорюємо питання реінтеграції, вибори на окупованих територіях, говоримо про створення вільної економічної зони», – сказав Забродський.

«Заяви Путіна і питання проведення Форуму в Донецьку – це досить ефективна інформаційна операція, і вона досягла своєї мети, тому що про неї мають говорити всі», – сказав він.

Михайло Забродський звернувся до міністра закордонних справ Дмитра Кулеби із закликом конкретними діями активізувати протест України проти заяв, які підривають територіальну цілісність держави.

«Чи не здається вам досить млявою реакція МЗС на те, що відбулося? Те, що ми поінформували партнерів — це дуже добре, але ж ми не інформаційне агентство і не агентство новин. Можливо, потрібна якась заява на тих площадках, які вже існують, можливо на тому ж Нормандському форматі? Можливо, чітке висловлювання позиції, а можливо, якийсь демарш» – наголосив Забродський.