Головне, щоб Зеленський не почав тепер торгуватися з ОПЗЖ – Ірина Геращенко про санкції проти телеканалів Медведчука

Санкції проти телеканалів, які проводили проросійську пропаганду в своїх ефірах, безумовно потрібні, але важливо, щоб Зеленський і команда не йшли на поступки в цьому питання. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі телеканалу «Прямий».

Ірина Геращенко позитивно оцінила рішення Ради національної безпеки і оборони щодо запровадження санкцій проти українських телеканалів, які здійснювали проросійську пропаганду.

Вона також нагадала, що за часів п’ятого Президента України Петра Порошенка було заборонено трансляцію російських телеканалів та російські соціальні мережі, а парламент минулого скликання прийняв постанову зі зверненням до РНБОУ щодо санкцій проти проросійських телеканалів в Україні, які брали участь у гібридній війні проти нашої держави на боці Кремля.

«Ми почали цю боротьбу, ми закрили російські телеканали, всі ці «Однокласники», всі помиєчні соціальні мережі, канали, де просто лився бруд на Україну. І де навіть набирали найманців на війну проти України. Так само ми підтримуємо нинішнє рішення РНБОУ, яке базується на постанові Верховної Ради, за яку ми голосували, яку підписував Андрій Парубій», – сказала депутатка.

Водночас вона зауважила, що причини ухвалення нинішнього рішення РНБОУ та особисто президента Зеленського невідомі. «Чи це стрімко падаючий рейтинг, перетік його електорату до ОПЗЖ, чи це вплив наших західних партнерів. Але, безумовно, в питаннях коли проти України ведеться гібридна інформаційна війна на території України кількома телеканалами, коли щодня на цих телеканалах включаються то московські втікачі, як Азаров, чи представники цих псевдореспублік, очевидно що це потребувало дуже жорсткої реакції», – сказала вона.

Ірина Геращенко також переконана, що проросійські політики та люди, які підтримують діяльність Віктора Медведчука та його політику, спрямовану проти України, вже зараз готуються оскаржити це рішення РНБОУ для того, щоб через суди відновити трансляцію цих телеканалів. «Очевидно, вони будуть протидіяти закриттю каналів, відкривати нові, транслювати всю цю помиєчну гнусь з території РФ»», – вважає вона.

«Тут важливо, щоб Зеленський і команда не обмежилися цими напівзаходами, напівмірами – сьогодні прийняли таке рішення, а далі стали для торгу подавати якісь пряники ОПЗЖ, щоб помиритися», – наголосила Ірина Геращенко.

«Взагалі за ці півтора роки кремлівська колона надто підняла голову. Мені здається що питання протидії гібридним інформаційним загрозам  це та тема навколо якої мають об’єднатися і влада і демократична опозиція», – наголосила співголова фракції.

«Ці канали, так само як і інші олігархічні канали кували перемогу Зеленського. Вони присвячували свої ефіри 2019 року та й набагато раніше виключно критичні Порошенка і нашої політичної команди… Наша фракція давно відмовилася від того, щоб ходити в студії цих телеканалів для того, щоб не легітимізувати їхню інформаційну гібридну прокремлівську пропаганду», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

Ірина Геращенко також підкреслила: «Безумовно мають бути подальші дії. Не можна однією рукою забороняти і блокувати проросійські телеканали, а другою торгувати з Росією або своїми телепрограмами як «Ліга сміху», або купувати в Росії електроенергію. Владі треба бути послідовною».