Наша команда свого часу заборонила російські телеканали і соцмережі, зупинивши поширення дезінформації – Петро Порошенко

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко нагадав, що свого часу ухвалив рішення про заборону російських телеканалів та соцмереж, і це суттєво зменшило потік російської пропаганди в Україну.

«Свого часу я прийняв рішення заборонити в Україні російські телеканали і соціальні мережі, і був за це нещадно критикований. Але життя за ці роки довело правильність та ефективність того кроку. ВКонтакте та Однокласники, рівно як і російські телеканали перестали бути значущим каналом поширення дезінформації в Україні», – зазначив Петро Порошенко.

«У жовтні 2018 року саме наша команда ініціювала і ухвалила постанову про обмежувальні заходи щодо проросійських українських телеканалів. Єдина причина, з якої постанова не була реалізована тоді, полягає в тому, що вона наклалася на початок виборчої кампанії. Закриття каналів під час виборів створило би фундаментальну проблему з їх визнанням як чесних та прозорих. Ми відклали це на поствиборчий період. Але вибори виграв пан Зеленський. І, до речі, всі три канали підтримували саме його», – зауважив п’ятий Президент.

«Це — відповідь тим, хто всю ніч по команді Банкової волав «а чому ж це рішення не прийняв Порошенко». Тому що Порошенко навіть при розв’язанні складних політичних проблем дотримувався норм права, а воно прямо забороняє санкції проти українських фізичних та юридичних осіб, крім як за причетність до фінансування тероризму. Правова чистота рішень теж має значення, хай не для українських судів, але для Європейського суду так точно», – застерігає Петро Порошенко.

«Сподіваємося, що свою політичну позицію влада підкріпить солідним правовим обгрунтуванням, яке очевидно знадобиться в судах щоб захистити рішення і забезпечити його втілення в життя. Але для цього треба відсторонити всю проросійську команду Портнова, всіх цих татарових, смірнових, бабікових та іже з ними, які окопалися в офісі Зеленського і незаконно тиснуть на суди та правоохоронні органи», – зазначає лідер партії «Європейська Солідарність» .