В основі рішення РНБО лежить ініціатива проєвропейської коаліції у 2018 році – Олександр Турчинов

Рішення Верховної Ради щодо накладання санкцій на телеканали з інформаційного пулу кума Путіна Медведчука було ініційоване в кінці 2018 року депутатами фракцій «Народний Фронт», «Блок Петра Порошенка» та «Самопоміч». Про це на сторінці у Facebook пише Секретар РНБО (2014-2019р), керівник Центрального штабу партії «Європейська Солідарність» Олександр Турчинов.

«Це було правильне рішення, яке мало на меті забезпечити безпеку країни. Складність його реалізації полягала, перш за все, у правовій площині. Справа в тому, що санкційний інструментарій за законом використовується проти іноземних юридичний і фізичних осіб. Для резидентів і громадян України законодавством передбачений єдиний випадок – участь в терористичній діяльності, включаючи її фінансування», – зауважує Турчинов.

«Я завжди підтримував жорсткі дії у протистоянні інформаційній агресії РФ, яка є надважливою складовою гібридної війни, що ведеться проти нашої країни. Наша команда заборонила трансляцію в Україні російських телеканалів, роботу інформаційних інтернет-ресурсів і соціальних мереж, встановила вздовж лінії фронту системи подавлення сигналів російських і сепаратистських каналів, що вели трансляцію з окупованих територій», – нагадав Олександр Турчинов.

Він також зауважив, що через початок президентської кампанії в Україні санкції проти медіа могли розцінити як політичний тиск на опонентів. «Для того, щоб зняти суспільну напругу та залишитися в правовому полі, Службі безпеки України було доручено зібрати докази щодо участі в терористичній діяльності фізичних та юридичних осіб, які стояли за проросійськими телеканалами», – пояснює Турчинов.

«Це мало бути реалізованим у конкретних кримінальних справах, що стало б підставою для застосування санкцій. Виконати цю задачу планувалося одразу після президентських виборів», – пише Турчинов.

Але перемога Володимира Зеленського відтермінувала реалізацію цього рішення на два роки – конастатує він. «Сподіваюся, що основною мотивацією вчорашнього рішення РНБО був, усе ж таки, захист країни від російської інформаційної агресії, а не падіння рейтингів провладної партії і їх електоральний перетин з ОПЗЖ», – резюмує політик.

Олександр Турчинов також наголосив, що блокування телерупорів кремлівської «п‘ятої колони» в Україні – єдиний реальний крок, що зміцнює національну безпеку, який зробила команда Зеленського за два роки.