Марина Порошенко: кількість інклюзивно-ресурсних центрів у Києві треба збільшити у чотири рази

Лідер «Європейської Солідарності» у Київській міській раді, голова постійної Комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко передала у три інклюзивно-ресурсних центри Шевченківського, Дарницького та Голосіївського районів гойдалки-кокони для психологічного розвантаження дітей з розладами аутичного спектру.

«Розвиток інклюзивної освіти та турбота про дітей з особливими освітніми потребами завжди будуть серед моїх пріоритетів. Сьогодні в Києві функціонує лише 10 інклюзивно-ресурсних центрів, хоча на кількість дитячого населення столиці, має бути створено більше 40 таких центрів. Тому крім підтримки вже існуючих закладів, ми будемо проводити активну роботу з Департаментом освіти КМДА щодо створення нових ІРЦ та забезпечення всіх дітей з особливими освітніми потребами у якісних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послугах», – зауважила Марина Порошенко.

Директорка інклюзивно-ресурсного центру №10 Ірина Костюк розповіла, що маленькі відвідувачі центру вже проходять заняття у нових гойдалках-коконах.

«Дітки вже це все попробували. У нас сьогодні була корекція, і логопеди працювали у ньому, і психологи. Це крісло дуже зручне і для маленьких діток, і більш дорослих. Дитині там зручно, вона амортизується, вона почуває себе у безпеці», – зазначила Ірина Костюк.

Відвідувачка Інклюзивно-ресурсного центру №10 м. Київ Софія, яка нещодавно почала навчатися у центрі, розповіла, що із задоволенням приходить на заняття: «Завдання всякі виконувати. Мені дуже тут подобається, і я хочу сюди почастіше приходити, займатись і кататись. Буду приходити частіше».

Шевченківській інклюзивний центр №10 вже працює понад три роки. За цей час більш як 6000 дітей отримали консультацію, лише торік провели понад 1000 занять.