Монобільшість зруйнувала реформу держслужби, натомість запровадила кумівство у владі – Климпуш-Цинцадзе

Монобільшість Зеленського імітує проведення реформ, скасовуючи власні недолугі рішення. Таку думку висловила з трибуни парламенту народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи ініціативу фракції «Слуга народу» з відновлення конкурсів із відбору кандидатів на державну службу, які влада сама ж раніше відмінила.

«У мене таке відчуття, що ініціатори законопроекту борються з марсіанами. Що це якісь марсіани ухвалили рішення спочатку про те, щоб абсолютно зруйнувати реформу державної служби на засадах європейських підходів і принципів демократичних держав, яку ми узгодили попередньо з Європейським Союзом і яку підтримував прямою безповоротною бюджетною підтримкою Євросоюз», – сказала вона.

«Після того якісь марсіани видно відмінили взагалі навіть подобу конкурсів під приводом ковіду», – додала депутатка.

«А тепер просто хрестоматійний приклад імітації роботи монобільшості: ми повертаємо ці конкурси», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що «Європейська Солідарність» ініціювала реформу держслужби, запроваджувала прозорі конкурси на державну службу, а тому підтримує відновлення цих конкурсів.

«Але диявол криється в деталях. Нам тут кажуть така амбітна ціль – за 4 місяці одні конкурси, за 9 місяців наступні конкурси. Та неправда. Просто це означає, що в такий спосіб продовжують закріплювати головний кадровий принцип політики цієї влади – непотизм, по простому кумівство. І намагаються відкласти ще на довший час перебування тих людей, які були потрібні на «ковідних» призначеннях для цієї влади», – пояснила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що «Європейська Солідарність» наполягатиме на скорочені термінів відновлення проведення конкурсів на державну службу.