«Європейська Солідарність» вимагає притягнути до відповідальності власників прокремлівських ЗМІ – Княжицький

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» вимагають від Служби безпеки України негайно притягнути до відповідальності осіб, які причетні до терористичної діяльності на користь країни-агресора. Вони долучилися до звернення громадських активістів, які провели акцію протесту проти російської пропаганди та власників прокремлівських телевізійних каналів.

«Ми давно спільно беремося за те, щоб російські пропагандистські машини були зупинені в Україні. Щоб гібридна війна не отримувала жодної підтримки від української держави. Ми – «Європейська Солідарність» – вимагаємо, щоб українська держава активніше боролася з усіма проявами гібридної війни, яку ми бачимо, з усім наступом, який відбувається зараз в гуманітарній політиці України. З наступом на українську мову і на українську освіту», – наголошує Княжицький.

«У парламенті від початку цієї каденції лежить мій законопроект про прозорість медіа-власності і медіа- фінансування. Українці повинні точно знати, кому належать ті чи інші канали, якими коштами вони фінансуються. Суспільство повинно про це знати. Якщо це буде, то ніколи сепаратистські медіа і медіа країни-агресора, фінансування країни-агресора не буде так вільно себе почувати в незалежній країні, як це було досі», – нагадав Микола Княжицький. 

Рішення РНБО щодо блокування трьох телеканалів з відверто антиукраїнською риторикою було правильне, однак потрібно цей процес продовжити і вручити підозри фігурантам – переконаний Олексій Гончаренко.

«Ми вітаємо це рішення, але ми хочемо, щоб були зроблені і наступні кроки. Якщо людина причетна до терористичної діяльності, то має бути підозра. Це є пряма підслідність Служби безпеки України. Тобто ми очікуємо наступних процесуальних дій щодо пана Козака аж до відкриття справи, розслідування і передачі в суд. Це має бути логічним продовженням того кроку, який на цьому тижні зробило РНБО. Вони заявили, що мають такі докази, треба рухатись вперед. Має бути підписана підозра щодо Козака, розслідування і суд. Це наступні кроки, і саме про це ми пишемо в зверненні», – говорить Гончаренко.

«Ще у 2018 році ВР восьмого скликання проголосувала за звернення до РНБО, щоб проти цих телеканалів були санкції. Як один із співавторів цієї постанови я вітаю це рішення РНБО і ці санкції, які накладені на ці телеканали. Звичайно нам би хотілося, щоб було продовжені ці кроки, а саме, були порушені кримінальні справи, щоб генеральний прокурор підписав цю підозру, яка має бути висунута СБУ, і щоб люди, яку ведуть антиукраїнську діяльність і поки що сидять в парламенті, були притягнуті до кримінальної відповідальності», – говорить народний депутат Микола Величкович.

«Я впевнений, що мають відкривати кримінальні провадження проти Медведчука, Козака і всіх тих поплічників у Верховній Раді з групи ОПЗЖ і їхніх сателітів. Я в складі батальйону ім. Генерала Кульчицького був на фронті і особисто чув з радіоприймачів, як канали, радіостанції російські розказували брехню, що ніякої війни немає, що це громадянська війна, втручання Росії немає. Я особисто  брав в полон біля Дебальцево двох офіцерів РФ, капітана і майора, з повним комплектом їхніх документів. Те, що вони були учасниками попередніх війн в Чечні і інших республіках, які ніяк не може РФ відпустити. Тому я впевнений, що ці помийки мають бути закриті, кримінальні провадження мають бути відкриті проти всіх депутатів ОПЗЖ, проти всіх сателітів, які їм підспівують і підгавкують. Ми з колегами будемо обов’язково добиватися, і в стінах парламенту, і разом з вами на таких акціях», – говорить Михайло Бондар. 

«Ми твердо вимагаємо, щоб присутність не лише цих інформаційних помийок, а й інших антиукраїнських медіа, телевізійних каналів, сайтів в Україні була зупинена. З цим ми прийшли сюди. Ми підписали відповідне звернення представників громадських організацій до СБУ. Звернення це передамо. Переконаний, що переможемо агресора на фронті і переможемо брудні руки агресора в медійному полі України», – резюмує Микола Княжицький.