Сергій Таран: Україна має максимально використати на свою користь кризу між Росією і західним світом

Влада має постійно нагадувати світу, що саме Росія почала війну проти України, і агресор має нести відповідальність. Про це сказав депутат Киівради від  «Європейської Солідарності» Серій Таран в ефірі телеканалу «Прямий».

«В Росії вирішили почати війну проти України з окупації Криму і частини Донбасу. Бо вони завжди так роблять щодо сусідніх країн, які на думку Росії починають мігрувати в бік Заходу», – сказав політик. 

Він зазначив, що такі самі «гарячі точки», які є в Україні, Росія організовує у багатьох пострадянських країнах, які не встигли вступити в НАТО. 

«Питання не в цих країнах, а питання в Кремлі, де вважають, що потрібно поновлювати вплив на пострадянському просторі, і ті країни,  які не встигли вступити в НАТО, треба назад забрати під Кремль», – додав Сергій Таран. 

Політик нагадав, що війна в Україні почалась тоді, коли Україна оголосила, що має намір стати членом Європейського Союзу.

«Подивіться, яка була позиція української сторони під час цих всіх  перемовин. Якщо в часи Порошенка наші перемовники на всіх майданчиках постійно заявляли про вимоги до Росії – чи то нормандському форматі, чи у мінських перемовинах, – ми завжди  говорили, що Росія має зробити. З приходом Зеленського наша позиція завжди починалася з того, що Україна має зробити», – наголосив представник «Європейської Солідарності». 

Таран також нагадав про нещодавні заяви Кравчука на цих переговорах, де зобов’язання покладались лише на Україну. 

«Від влади вимагається одне – визнання того факту, що лише перемовинами з Путіним неможливо домовитися. Він не буде із слабким домовлятися, в Росії завжди тиснуть тоді, коли відчувають слабкість», – переконаний Сергій Таран. 

«Владі треба визнати, що шлях до миру – це сильна, міцна українська армія, вступ до НАТО. Про це і Петро Порошенко говорив, що Україна може зараз вживати тих заходів, які в результаті призведуть до членства в НАТО. Ну і звичайно санкційний тиск на Росію», – зазначив він. 

За його словами, для цього українська дипломатія на всіх майданчиках повинна вимагати посилення санкцій проти РФ. 

«Росія все більше закривається в собі. Там навіть серйозно обговорюють, щоб закрити інтернет від решти світу. Ось ця замкнутість для нас відкриває величезну можливість. Ми бачимо, що в Росії погіршуються відносини із західним світом, то що заважає зараз українським дипломатам говорити і про посилення санкцій проти РФ, і про перспективи вступу до НАТО, і про посилення співпраці між ЄС і Україною», – сказав політик. 

«Тому що, якщо Європа хоче безпечний кордон, то Україна має бути стабільною державою, де Росія не може чинити тиск і агресію», – наголосив він.