Ірина Геращенко: Зеленський вже два місяці не утворює ВЦА на Донеччині і Луганщині, через це люди не можуть отримати соціальні виплати

На Луганщині та Донеччині місцеві мешканці не отримують соцвиплати, бо Зеленський вже два місяці не створює там ВЦА. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі журналістам.

«Європейська Солідарність» підготувала два дуже важливих запити до Зеленського, які стосуються його компетенції як Верховного Головнокомандувача. Два місяці заблоковані сьогодні соціальні виплати, зарплати на Луганщині і Донеччині – там, де влада не провела місцеві вибори. Закінчилися повноваження районних рад, але не створені військово-цивільні адміністрації», – зазначила депутатка.

«Цей управлінській колапс вкоштує того, що освітяни, лікарі, вся соціальна сфера не отримують зарплати. Школи не фінансуються, а медичні установи не можуть отримати навіть гроші на закупівлю продуктів або ліків. Уявіть собі, «Слуги» за це не проголосували», – наголосила Геращенко.

«Друге – чи виплачуються премії військовим в зоні Операції Об’єднаних Сил. Тому що ми знаємо і маємо дуже багато фактів невиплат таких премій, якщо військові порушують заборону Міністерства оборони просто стріляти у відповідь», – зазначила співголова фракції.

«Хочу сказати солдатам на передовій – ось така сьогодні у нас влада, яка просто бреше в очі самим воїнам, що сплачуються премії. І ось така у нас влада, яка просто забула про 18 населених пунктів, де не були проведені вибори в Донецькій і Луганській областях і люди сьогодні там не можуть отримати зарплати в соціальній і бюджетній сфері», – резюмувала Геращенко.