Олександр Погребиський на акції під Офісом президента: люди обурились через вирок Стерненку

Депутати Київради від «Європейської Солідарності» прийшли висловити свою підтримку учасниками акції під будівлею Офісу президента, які протестують проти незаконного вироку і ув’язнення активіста Сергія Стерненка, засудженого до семи років ув’язнення. Про це розповів депутат «Європейської Солідарності» в Київській міській раді Олександр Погребиський в ефірі телеканалу «Прямий». 

«Тут спочатку було мало людей. Ми прийшли як депутати Київради фракції «Європейська Солідарність» попросити, щоб поліція відійшла і пропустила людей всередину, на площу біля будівлі Офісу. Щоб не провокувати людей, оскільки є такий соціальний вибух після сьогоднішнього оголошення вироку», – зазначив він. 

Депутат зауважив, що поліція не почула це прохання. За його словами, люди почали підходити і підходити.  Поліція і Нацгвардія посилила свої сили резервними частинами, почалась штовханина. Потім силовики застосували перцевий газ. 

«Я з депутатами Київради був в епіцентрі всіх цих подій. Ми намагалися достукатися до співробітників поліції, щоб вони збільшенням своєї кількості не провокували людей та сутички. Але, на жаль, поліція не почула», – пояснив Олександр Погребиський. 

«Люди викрикують – волю Стерненку. Люди хочуть мітинг влаштувати під будівлею, їх не пускають», – прокоментував депутат. 

Він нагадав, що Зеленський на початку своєї каденції обіцяв, що буде вільне пересування і ніхто не буде забороняти проходити на площу біля будівлі Офісу президента. «На жаль, ми зараз бачимо, що відбувається зовсім інше. На жаль, дії дуже часто розходяться з обіцянками Зеленського», – констатував він.