Ірина Геращенко: Зеленському дуже зручно списувати на пандемію хаос в управлінні, проблеми в економіці і корупцію в оточенні

Якби коронавірусу не було, команді Зеленського варто було б його вигадати, адже на пандемію можна списати проблеми в економіці, і проект «Велике крадівництво», створений спеціально під пандемію, і кадрову чехарду, і скасування конкурсів. Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Кадрова політика Зеленського і команди – це нуль професіоналізму і ключове – лояльність. Навесні цього року монобільшість взагалі скасувала конкурси. І почали призначати не професійних людей, а лояльних. Це викликало велике обурення як в опозиції, в суспільстві, так і у наших європейських партнерів. Тому що реформа державної служби – це важлива складова інтеграції України до ЄС. Європейський Союз надав нам 2 мільйони євро  технічної допомоги на реформу держслужби», – пояснила Геращенко.

«Після того, як це отримало резонанс, повернулися до цього законопроекту в такий непрофесійний спосіб, але принаймні заборонили своєю поправкою, щоб виконуючий обов’язки міністра мав функціонал повноцінного міністра. І зараз ті самі депутати під тиском Банкової переглянули своє рішення і надали в.о. міністра функціонал повноцінного міністра», – пояснила Геращенко журналістам.

«Що це означає? Просто на нуль помножили Верховну Раду України в парламентсько-президентській республіці. Тепер абсолютно неважливо, чи дає Верховна Рада добро на того чи іншого міністра, чи підтримує вона ту чи іншу кандидатуру. Формується список виконуючих обов’язки на Банковій і олігархатом, вони призначаються і керують далі урядом так, як це бачить Банкова», – зазначає Ірина Геращенко.

«Цього  тижня Зеленський заявив амбітну мету до кінця десятиріччя стати членом Європейського Союзу. Та тільки на ділі все робиться для того, щоб віддалити нас від Європейського Союзу. Зеленський вже двічі дав ляпаса нинішньому парламенту для того, щоб показати, що ви всі тільки «зелені кнопочки». Так зараз намагаються ліквідувати вплив парламенту на призначення міністрів через виконуючих обов’язки. Тому ми закликаємо парламент нагадати Банковій, що ми парламентсько-президентська республіка», – резюмує Геращенко.