Прояв проросійського реваншу – Яна Зінкевич про справу Стерненка

Вирок одеському активісту Сергію Стерненку є проявом реваншу проросійських сил в Україні. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» сказала народна депутатка з фракції «Європейської Солідарності» Яна Зінкевич.

«Цей вирок є абсолютним проявом реваншу проросійських сил в Україні. Ми ознайомилися зі справами Стерненка минулого року і як депутати «Європейської Солідарності» неодноразово прибували на суд та були поручителями в іншій справі. Дійсно, всі сьогодні очікували виправдального вироку, тому що обвинувачення просто абсурдні. І за нібито якихось 300 гривень давати 7 років ув’язнення і при цьому конфіскацію половини майна – ми розуміємо, для чого це робилося», – сказала Зінкевич.

Вона зазначила, що Стерненко відкрито робив все для того, щоб не було Новоросії в Одесі. «Тому починаючи з самого початку судового процесу ми його підтримували, коли нам стало про це відомо, в минулому році. Ми неодноразово разом з іншими депутатами завжди приходили і підтримували його, і будемо це робити надалі», – наголошує депутатка.

«Якщо наші представники влади, в тому числі Венедіктова й інші, і так само Зеленський, вважають, що такі вироки для активістів і ветеранів є нормальним, тим паче вони необґрунтовані, то тоді дійсно держава Україна має відповідати. На жаль», – додала Зінкевич, прогнозуючи звернення адвокатів Стерненка до ЄСПЛ.

«Цей вирок перший, і за ним послідують наступні вироки, як мінімум зараз уже в нас є декілька обвинувачених і ув’язнених. Це і Ріф, це Юлія Кузьменко, яка знаходиться під домашнім арештом. І Яна Дугарь, яка знаходиться під особистим зобов’язанням. І потрібно чесно розуміти, особливо прихильникам Зеленського, що ця людина не є проукраїнським президентом», – переконана Зінкевич.