Марія Іонова надіслала депутатське звернення в МОЗ щодо вартості закуплених Україною вакцин

Представниця фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова надіслала депутатське звернення до Міністерства охорони здоров’я, в якому вимагає надати інформацію щодо вартості закупівлі для України вакцини від коронавірусу, зокрема, індійської CoviShield. Іонова зауважує, що представники влади неодноразово робили заяви щодо поставок різних вакцин для щеплення громадян України від коронавірусу, однак невідомо, за якою ціною купуються вакцини і скільки бюджетних коштів на них витрачено.

«За інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті МОЗ, 23.02.2021 року в Україну було доставлено першу партію  вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 «Oxford/AstraZeneca» («CoviShield»). 

Також на офіційному веб-сайті МОЗ України, зазначено, що Україна отримала інформацію від «COVAX» про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин «Oxford/AstraZeneca» у І–ІІ кварталі 2021 року, а також буде здійснено додаткові закупівлі вакцин за кошти державного бюджету напряму у виробників.

Водночас, за наявною інформацією, було укладено додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній «AstraZeneca» та «NovaVax» і виробляються на потужностях «Serum Institute» (Республіка Індія).

30.12.2020 на офіційному інтернет-представництві Офісу Президента України року було розміщено публікацію, що на виконання завдання Президента України Володимира Зеленського МОЗ України уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії «Sinovac Biotech» (КНР).

30.01.2021 року Заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко  у соціальній мережі Facebook повідомив, що Україна в лютому отримає 117 тисяч доз вакцини «BioNTech/Pfizer», – нагадує Іонова історію закупівель вакцини.

«Беручи до уваги суспільну значимість порушеного питання, прошу надати інформацію:

  • про загальний обсяг та загальну вартість закупівель вакцин «Oxford/AstraZeneca» («CoviShield»), здійснених за кошти Державного бюджету України, а також надати копії відповідних контрактів;  
  • про загальний обсяг та загальну вартість закупівель вакцин «AstraZeneca» та «NovaVax», здійсених за кошти Державного бюджету України, а також надати копії відповідних контрактів;  
  • про загальний обсяг та загальну вартість закупівель вакцин  «BioNTech/Pfizer», здійсених за кошти Державного бюджету України, а також надати копії відповідних контрактів.

Окремо прошу надати копію контракту про постачання на територію України вакцини виробництва компанії «Sinovac Biotech», – зазначає Марія Іонова.