Володимир В’ятрович: у Зеленського вкотре атакують українську мову

Депутати Зеленського намагаються вчергове переглянути мовний закон і хочуть скасувати відповідальність за невживання української у сфері обслуговування. Про це повідомив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович на сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

«Слуги народу» зробили «подарунок» до 150-ліття Лесі Українки – винесли на порядок денний гуманітарного комітету законопроєкти монобільшості, які знищують механізм захисту мовних прав українців», – зазначив він.

За словами депутата, розглядатимуть цей проєкт на засіданні комітету 3 березня.

«Законопроєкти 4638 (Бужанського, Дубінського, Брагара, Качури і Ко) і 4638-2 (Потураєва, Кравчук, Корнієнка та ін.) пропонують зробити порушення мовних прав українців у сфері послуг цілковито безкарними, перетворюючи норми закону на порожню декларацію», – пояснив представник «Європейської Солідарності».

«На моє переконання, такі провокаційні і безпідставні законопроєкти взагалі не мають розглядатися парламентом. Автори мають їх відкликати, або ж вони мають не включатися до порядку денного сесії, оскільки порушують Конституцію і права мільйонів людей», – підкреслив Володимир В’ятрович.

Депутат застеріг владу від зазіхань на мовні права українців.

«Якщо до наступного тижня влада не отямиться і не відмовиться від наступу на мову, очевидно, що до вуличних протестів проти політичних переслідувань додадуться ще й протести на захист закону про мову, знищити який ми нікому не дамо за жодних обставин», – заявив Володимир В’ятрович.