«Європейська Солідарність» у Харкові подала позов до суду і вимагає скасувати рішення міськради про повернення проспекту імені Жукова – Фріз

Харківська територіальна організації партії «Європейська Солідарність» подала позов щодо скасування рішення міської ради повернути проспекту генерала Григоренка ім’я маршала Жукова. Про це повідомила голова Харківської ТОП, народна депутатка України Ірина Фріз.

«Сьогодні Харківська територіальна організація Політичної партії Європейська Солідарність подала адміністративний позов до Харківського оружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування рішення Харківської міської ради від 24 лютого 2021 року щодо повернення проспекту Петра Григоренка імені кривавого маршала Жукова», – пише Фріз у Facebook.

«Це рішення є грубим порушенням Конституції та законів України. Відповідно до чинного законодавства жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь особи, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління тодішньої СРСР, саме до цього переліку відноситься ім’я Георгія Жукова», – нагадала Фріз.

«Також повернувши проспекту Григоренка стару назву, яка була змінена Харківською облдержадміністрацією відповідно до встановленого Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Харківська міськрада вийшла за межі своїх повноважень, що є прямим порушенням ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», – наголошує Ірина Фріз.