Петро Порошенко на прохання медиків привіз кисневі концентратори у лікарні Яремчі та Надвірної

Петро Порошенко на прохання медиків привіз у лікарні Яремчі та Надвірної кисневі концентратори. Івано-Франківська область зараз є осередком нового спалаху коронавірусної хвороби, тож кисневе обладнання вкрай необхідне – кажуть тутешні лікарі. 

Два концентратори Порошенко передав у Яремчанську центральну міську лікарню, ще чотири – у Надвірнянську центральну районну лікарню. 

Сергій Емільнянчук, головний лікар Надвірнянської  ЦРЛ подякував за концентратори і нагадав, що вже не вперше лікарні отримує допомогу від Фонду Порошенка. 

«Я пам’ятаю костюми, це були перші тижні в березні минулого року. Окуляри, пульсоксиметри, дезинфікуючі розчини. Щиро дякуємо за регулярну допомогу. Я точно впевнений, що вона комусь врятує життя. Коли медичний персонал знає, як надати допомогу, але немає чим її надати, він стає заручником. Ви рятуєте життя пацієнтів і повертаєте престиж самої медицини», – каже головлікар. 

«Концентратори потужні, сучасні, 10 літрові на 2 ліжка, на 2 пацієнта. Я думаю, що зараз це надзвичайно важлива справа. Ми сьогодні власні кошти вкладаємо для того, щоб ці маленькі коробочки вашими зусуллями, героїчною працею врятують життя людей», – говорить Порошенко. 

П’ятий Президент зауважив, що ситуація з коронавірусом на Прикарпатті тривожна, і, на жаль, влада не зробила висновків із попередніх хвиль коронавірусу, витративши гроші зі спеціального фонду не на обладнання лікарень чи доплати медикам, а на корупційні оборудки. 

«В лікарнях на Прикарпатті немає вільних ліжок, обладнаних киснем. Ще минулого року ми могли кожну лікарню обладнати кисневої станцією. Була б іншою ситуація, якби була потужна киснева станція. Не возити балони, а для того, щоб кожне ліжко було обладнане. Це не коштує великих грошей. Просто не крадіть і передайте зараз, коли все потрібно, в лікарні», – наголошує Порошенко. 

«Ми проголосували у Верховній Раді, ми ініціювали створення ковідного фонду. Зібрали 70 мільярдів, відривали від освіти, культури, науки для того, щоб забезпечити лікарів і медичну галузь всім необхідним. Куди пішли ці гроші?», – обурюється лідер «Європейської Солідарності». 

«Ми прийняли рішення, що ми не залишимо людей сам на сам з цими проблемами», – наголосив Порошенко. 

Як відомо, Фонд Порошенка спільно з компанією Рошен і волонтерами з перших днів пандемії забезпечують медиків захисними костюмами – в лікарні передали понад 157 тисяч штук. А також  10 тисяч антивірусних окулярів, понад 50 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю, ремонт і розхідники понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили та відправили у регіони України понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій. Допомогу отримали близько 200 медичних закладів. Загалом у Порошенка витратили на благодійну допомогу 120 мільйонів гривень.