Порошенко з командою побували у Білих Ославах на Прикарпатті, які торік потерпали від повені

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час поіздки на Прикарпаття знову побував у селі Білі Ослави. Торік у червні ця місцина через страшну повінь була практично відрізана від світу. Тоді Порошенко приїхав до прикарпатців із допомогою. 

«Я тут, аби подякувати за ту підтримку, яку я і моя команда відчуваємо саме від вас. І щоб перевірити, що зроблено владою для подолання наслідків повені для того, щоб не допустити подібні повені в майбутньому», – сказав Порошенко під час зустрічі з місцевими мешканцями. 

Петро Порошенко у постраждалих від руйнівної повені селах Прикарпаття. 28 червня 2020 року
Петро Порошенко у постраждалих від руйнівної повені селах Прикарпаття. 28 червня 2020 року

«У червні 2020-го року, коли випала майже місячна норма опадів, коли були зруйновані два будинки, я пам’ятаю, як я їхав через зруйнований міст для того, аби з вами зустрітися. Я пам’ятаю сльози – особливо тих родин, які залишилися без помешкань. І тоді ми без будь-яких бюрократичних процедур намагалися вирішити те, що в наших силах – помпи,  електрогенератори, оплата грейдерів і будматеріали. На жаль, влада з тих пір не зробила нічого – ні щодо захисту від повені, ні щодо захисту від пандемії, ні щодо захисту від російського агресора», – говорить Петро Порошенко. 

Він зауважив, що сьогодні Прикарпаття стало осередком нового поширення коронавірусу через нехтування владою карантинних заходів на курорті Буковель. 

«Ще влітку минулого року після формування антиковідного фонду я як лідер «Європейської Солідарності» запропонував владі план, який складався з п’яти речей. Перше, це тотальне тестування. Один тест, собівартість 2 долари, бо я їх привозив. Обтестувати всю країну за місяць абсолютно реально, якщо не красти. Як тільки ви зробите всій країні тести в тих, в кого вони позитивні, – ізолюйте. Не вбивайте економіку. Тим, кого ви ізолювали з позитивним тестом, поставте спеціальну програму для того, щоб проконтролювати самоізоляцію. Як тільки ця людина вийде до того, як одужає – відповідальність», – пояснює Порошенко.

«Закупіть кисень для ліжок, для лікарень, для тих, хто тяжко переносить хворобу. Закупіть пересувні рентген установки. Влітку минулого року проплатіть вакцини – і вакцинуйте людей. Бо як ви вакцинуєте 80% населення, наступає колективний імунітет. Все це їм виклав. Сказав – як треба, ми готові доєднатися і зробити це. Але замість того, щоб боротися з ковідом і Путіним, всі зусилля були кинуті на боротьбу з Порошенком», – говорить п’ятий Президент. 

Як відомо, Петро Порошенко на прохання медиків Прикарпаття привіз у лікарні Яремчі та Надвірної кисневі концентратори. Два концентратори Порошенко передав у Яремчанську центральну міську лікарню, ще чотири – у Надвірнянську центральну районну лікарню.