Олександр Погребиський: громадянське суспільство має об’єднатися проти політичних репресій і вибіркового правосуддя Зеленського

Патріотичні сили мають об’єднатися у боротьбі проти політичних переслідувань, які практикує нинішня влада. Про це заявив ветеран війни з Росією, депутат фракції «Європейська Солідарність» Київської міської ради Олександр Погребиський під час акції біля Офісу президента.

«Ситуація з останнім вироком по Стерненку є однією з остаточних крапель терпіння народу і суспільства щодо того політичного тиску, який чиниться зараз на активістів, ветеранів, людей, яким не байдужа доля країни. Яких або політично переслідують або як Ріффмастера арештовують і тримають за гратами», – наголосив він. 

«Це – чергова крапля, яка примушує суспільство виходити активно на вулицю для того, щоб виразитии протест проти цієї гнилої системи, Генерального прокурора, який, по суті перевищуючи свої повноваження, робить недолугі заяви з точки зору законності, обвинувачує багатьох людей, в тому числі і Стерненка», – додав Погребиський. 

«Дії і заяви Генерального прокурора дуже часто є упередженими. Це стосується і справи Ріффмастера, який другий рік сидить за гратами. В людини останнім часом дуже сильно стало погіршуватися здоров’я. Людини, яка нещодавно написала лист, що йому зробили більш вільними пересування в СІЗО, але в нього є думка, що це несе небезпеку для нього як для особи, яку по суті звинувачують бездоказово і замикаються ключові фігури нашої держави. Нагадаю, що президент нашої країни на пресконференції по суті звинуватив Ріффмастера», – говорить депутат.

«Так само переслідуються Юлія Кузьменко, Яна Дугарь, Маруся Звіробій, Софія Федина. У нас є окремий блок військових, яких переслідують – генерал Назаров, генерал Дроздов, комбат 37 окремого мотопіхотного батальйону з позивним «Морпіх» і багато інших людей, які зараз під цим системним тиском, катком з боку держави», – зазначив депутат Київської міськради. 

Крім цього, він наголосив, що влада демонструє подвійні стандарти, кидаючи за грати патріотів, а особи, звинувачувані в фінансуванні тероризмі, знаходяться на свободі.

«Ми бачимо гучні заяви стосовно Медведчука, «п’ятої колони», яка працює на політичній площині в інформаційній. Нещодавні санкції щодо Медведчука, коли ми почали розбиратися стосовно цієї помпезності і гучності, то виявилося, що дві компанії із ста, які належать йому або дружині, тільки на них наклали санкції. Ті кампанії зареєстровані не на території України і не є резидентами України. Вони мають вільний доступ до будь-яких державних органів, вільно пересуваються, Марченко взагалі почала політичну діяльність», – сказав Погребиський. 

«Юля Кузьменко, яка перебуває під домашнім арештом і балотується від «Європейської Солідарності» по 50 окремому виборчому округу, не може собі такого дозволити. А люди, на яких накладають санкції за фінансування тероризму, ходять вільно і почувають себе вільно», – додав він.

«Треба боротися проти комплексу реваншистських дій, які ми спостерігаємо останнім часом. Додати в цей список всіх політв’язнів і Стерненка в тому числі. І разом, об’єднавши суспільство, активістів, політичні проукраїнські партії, боротися проти цього свавілля. Тільки об’єднано ми можемо перемогти будь-яку несправедливість в нашій державі. Це показували українці не раз», – резюмував ветеран війни проти Росії.