«Європейська Солідарність» Вінниччини ініціює зміни в законодавстві щодо питання старостинських округів, призначення та обов’язків старост

Депутати фракції «Європейська Солідарність» у Вінницькій обласній раді ініціюють внесення змін до українського законодавства щодо формування старостинських округів, призначення та обов’язків старост. Про це на черговій сесії обласної ради заявила депутатка Валентина Вельган.

«Реформа децентралізації в Україні покликана створити повноцінні самодостатні громади та наблизити надання освітніх, медичних, адміністративних послуг безпосередньо в громади. Разом з тим, сьогодні по всій Україні та на Вінниччині зокрема, ми бачимо сотні конфліктних ситуацій. пов’язаних із процесом призначенням старости як представника та захисника інтересів населення віддалених сіл в рамках об’єднаної територіальної громади. На сьогодні чітко не регламентуються критерії та розміри створення старостинських округів, не враховується думка жителів старостинського округу при обранні старости, входження старости у виконком місцевої ради стає предметом політичних торгів та амбіцій окремих голів», – сказала депутатка.

Фракція «Європейської Солідарності» пропонує законодавчо передбачити визначення чітких меж старостинських округів та встановлення нижньої граничної чисельності округу у 1000 осіб. Депутати переконані, що голова громади зобов’язаний обговорювати на зборах жителів населеного пункту кандидатури на посаду старости, а можливість подачі кандидатури старости повинні мати також депутати місцевої громади. У фракції також пропонують залишити старост членами виконкому та надати їм повноваження з надання адміністративних послуг. Депутати також вважають за доцільне передбачити звітування старости не лише перед радою громади, але й перед жителями старостинського округу, і можливість припинення повноваження старости за ініціативою жителів відповідного округу.